Dnes je 28.1.2022 a svátek má Otýlie

Aktuality

Obrázek aktuality 07.07.2017

Dvacet let od ničivé povodně

Dvacet let - právě takové časové období nás dělí od ničivé povodně, která brala lidem v Jeseníkách i jinde v republice životy, zdraví a majetky. Byla neděle 6. července 1997, když koryta tří toků Opavy nepobrala přívalové deště několika dnů a voda ukázala svou nevídanou sílu. Jak to vypadalo ve Vrbně pod Pradědem a jak v dalších obcích na Vrbensku, můžete zjistit při shlédnutí expozice fotografií na vrbenské radnici a také ve výstavních prostorách Střechy. (ak)

Obrázek aktuality 29.06.2017

Kotlíkové dotace

Žadatelé o kotlíkovou dotaci si nyní mohou předvyplnit svou žádost v online aplikaci. Samotné odeslání žádosti do databáze bude možné od 5. 9. 2017 (10:00 h). Na pořízení nového kotle nebo tepelného čerpadla mohou žadatelé v rodinných domech získat až 150 tis. Kč. Dotace je určena pro fyzické osoby - vlastníky a spoluvlastníky rodinných domů na území Moravskoslezského kraje, které jsou převážně vytápěny kotlem na pevná paliva s ručním přikládáním 1. nebo 2. třídy, napojeným na otopnou soustavu a komínové těleso.

Obrázek aktuality 26.06.2017

Přeparkujte své vozy, asfaltování začíná

Upozorňujeme občany, že opravy místních komunikací a kladení asfaltu si vyžádají od čtvrtku 29. června omezení provozu v některých ulicích. Po dobu pokládky spojovacího nátěru před položením asfaltu nebude moci opravovanými úseky projet. Přesuňte si včas svá vozidla, aby vám práce na komunikacích nezabránily v odjezdu, nebo abyste zabránili poškození svých aut.(ak)

Obrázek aktuality 25.06.2017

K jízdnímu řádu vlaků

Až do 17. července je možno připomínkovat jízdní řád železniční dopravy, který začne platit od 10. prosince 2017. Připomínky a návrhy je možno posílat na odbor dopravy Krajského úřadu Moravskoslezského kraje. Návrh jízdního řádu je uveden na jeho stránkách. Rozpis jízdního řádu pro trať 313 z Milotic n. O. do Vrbna p. P. je zařazen na poslední straně dokumentu. (ak)

Obrázek aktuality 25.06.2017

Obchod na Husově v rekonstrukci

Informujeme občany o uzavření prodejny potravin na ulici Husově ke konci června. Nový majitel chystá rekonstrukci obchodu a ubezpečuje veřejnost, že zde prodej potravin zachová. Termín otevření prodejny zatím není znám. (ak)

Obrázek aktuality 25.06.2017

Vrbenští slavili s Glogówkem

Vrbno pod Pradědem a polské město Glogówek pojí patnáct let partnerství. Připomněly si to na slavnostech „Vrbno se baví“ a o víkendu 24. a 25. června 2017 na „Dnech Glogówku“, jichž se účastnili obyvatelé čtyř evropských měst spojených mostem přátelství: Rietbergu (Německo), Ribéracu (Francie), Glogówku a Vrbna pod Pradědem. (ak)

Obrázek aktuality 22.06.2017

Čestnou občankou města Eva Vacková

Na jednání zastupitelstva 21. června 2017 předala starostka města Květa Kubíčková Cenu města - čestné občanství Evě Vackové "in memoriam". Cenu převzal její syn Jiří. Paní Vacková se nesmazatelně zapsala do rozvoje kulturního a společenského dění jako zakladatelka smíšeného Pěveckého sboru Vrbna i dětského sboru při základní škole, pracovala také jako místostarostka. (ak)

Obrázek aktuality 22.06.2017

Aktualizujeme žádosti o pronájem bytu

Upozorňujeme žadatele o pronájem bytové jednotky ve Vrbně pod Pradědem, že v současné době probíhá aktualizace žádostí podaných do konce roku 2016. Žadatelům byla dle pravidel odeslána písemnost ve věci provedení aktualizace. Prosíme s nezbytnou odpovědí neotálejte, aby nedošlo k vyřazení žádosti z pořadníku o byt. (ma)

Obrázek aktuality 21.06.2017

Uzavírka cesty pod Stavařem

Od čtvrtku 22. června 2017 od 10 hod začne úplná uzavírka místní komunikace pod Stavařem, a to z důvodu její celkové rekonstrukce. Uzavřena bude v úseku mezi rodinnými domky č.p. 405 až č.p. 413 v místní části Mnichov. Uzavírka skončí v pondělí 26. června. Následovat bude kladení asfaltu, o termínu konečných úprav budeme včas informovat. (ak)

Obrázek aktuality 16.06.2017

Pozvání podnikatelů do Glogówku

Při příležitosti výročí patnáctileté spolupráce mezi našim městem a partnerským městem Glogówek zveme místní podnikatele ke společnému dvoudennímu setkání s představiteli obou měst a zástupců firem v Polsku, které proběhne ve dnech 24. – 25. června 2017 v Glogówku. Součástí programu je prohlídka vybraných firem. Pro podnikatele se jedná o skvělou příležitost k výměně zkušeností.

Obrázek aktuality 13.06.2017

Pokračování v dosavadní spolupráci

Pokračování v dosavadní mezinárodní spolupráci stvrdili svými podpisy starostka Vrbna pod Pradědem Květa Kubíčková a starosta polského města Glogówek Andrzej Kalamarz. Obě města si v těchto dnech připomínají patnácté výročí svého partnerství. Dohodu o spolupráci podepsali tehdejší představitelé obou měst 15. června 2002. (lol)

Obrázek aktuality 09.06.2017

Jak je to se sběrem biologického odpadu?

Technické služby odpad ze soukromých pozemků odvážet nebudou. Plnou hlavu starostí kam s posekanou trávou a dalším zahradním odpadem mají chataři, chalupáři a majitelé rodinných domků. Mezi majiteli rodinných domků ve městě přežívá mýtus, že město zajišťuje odvoz tohoto biologického odpadu ze soukromých zahrádek zdarma. Trávu, ořezané větve a další biologický odpad ze svých soukromých pozemků tak ukládají na pozemky patřící městu. Tím vlastně zakládají černou skládku, za což jim podle zákona hrozí citelný postih. (lol)

novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 50 51 52 53 54 55 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 140 [...] 148 starší
load