Dnes je 18.5.2022 a svátek má Nataša

Aktuality

Obrázek aktuality 01.11.2021

Dodavatel nového mostu posílil kapacity

Rekonstrukce mostu na Zlatohorské je oproti smluvnímu termínu ve skluzu několika týdnů. Dodavatel prací, společnost Metrostav Infrastructure, a.s., informoval vedení města o posílení kapacity a úpravě technologie výstavby. "Vynakládáme veškerou možnou snahu ke zprovoznění mostu do poloviny prosince letošního roku," uvedl vedoucí střediska Miroslav Šenk. O situaci budeme veřejnost dále informovat. (ak)

Obrázek aktuality 20.10.2021

Kraj poskytne seniorům hlásiče požáru

Moravskoslezský kraj informuje občany, že si mohou v Senior pointu v Bruntále vyzvednout hlásiče požáru a úniku plynu. Jsou určeny pro seniory od 65 let s trvalým pobytem v Moravskoslezském kraji.  K vyzvednutí jsou v kanceláři Senior pointu v Bruntále na nám. Míru č.p. 5, každé úterý od 8.00 hod do 16.00 hod. Hlásiče jsou vydávány zdarma, je však třeba, aby občan při vyzvednutí hlásiče předložil svůj občanský průkaz. (jg)

Obrázek aktuality 15.10.2021

Objevte historického průvodce Vrbnem

Na internetové stránky města zavěšujeme odborný překlad knihy Josefa Lowaga, rodáka z Mnichova. Muže, jehož dřevěná busta stojí před vrbenskou poštou. Tento znalec geologie byl od 80. let 19. století literárně činný, vydal nejen odborné články, ale též vlastivědné práce o Jeseníkách. Průvodce Vrbnem a okolím byl vydán roku 1888 a obsáhlý soubor obsahuje řadu zajímavých a cenných údajů o Vrbensku. Podívejte se.

Obrázek aktuality 15.10.2021

Mobilní pracoviště ZP MV ČR

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky, zřídila ve Vrbně pod Pradědem (bývalá škola SG Vrbno) pobočku ve smyslu mobilní úřadovny, která bude občanům k dispozici vždy 2. úterý v měsíci v době od 9.00 do 13.00 hodin. Vyřídíte zde např. registrace u pojišťovny, přijetí změny osobních údajů, zajištění přístupových údajů do elektronické komunikace, přijetí návrhu na lázeňskou - rehabilitační péči a další.

Obrázek aktuality 09.10.2021

Ve Vrbně již máme sečteno!

Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky konané ve dnech 8.10. - 9.10.2021 za město Vrbno pod Pradědem a jeho místní části naleznete na internetových stránkách Českého statistického úřadu pod názvem volby.cz. Všem voličům děkujeme za účast.

Obrázek aktuality 07.10.2021

Jen někteří senioři využili nabídku

Ve čtvrtek 7. října 2021 pozval Domov pro seniory Vrbno širokou veřejnost na Den seniorů. Akce běžela hned na dvou místech, v prostorách DPS v Mnichově a ve Střeše. Byl připraven velmi zajímavý program s přednáškami například ke kompenzačním pomůckách, běžely kreativní dílny s výrobou podzimních dekorací, hrály se hry i divadlo. Za seniory přišli děvčata a kluci z vrbenského dětského domova i jedné z bruntálských základních škol. Lidé mohli také ochutnat, jak se v DPS dobře vaří. (ak)

Obrázek aktuality 04.10.2021

Slavnostní vítání občánků

Slavnostní událost proběhla v sobotu 2. října 2021 ve velkém sále kulturního zařízení Střecha. Po dvou letech se ve Vrbně pod Pradědem konalo slavnostní vítání občánků. V loňském roce zabránila slavnostnímu vítání koronavirová krize. Rodiče třiceti dětí se proto vloni zapisovali do tak zvané Knihy zápisu o uvítání do života přímo na matrice, kde také dostali drobné dárečky a upomínkové předměty na tuto slavnostní událost.  Letos místostarostka Iveta Pešatová a matrikářka Jaroslava Harazinová přivítaly 23 dětí, nových občánků Vrbna, i s jejich doprovodem, sál byl zaplněný téměř do posledního místečka.

Obrázek aktuality 01.10.2021

Nepřetržitá výluka drážní dopravy

V období‌ ‌od‌ 8 hodin ‌‌11. října 2021‌ ‌‌do 20 hodin 16. října 2021‌‌ ‌proběhne‌ ‌na‌ ‌trati‌ ‌313‌ ‌v úseku‌ ‌Milotice‌ ‌nad‌ ‌Opavou‌ ‌–‌ ‌Vrbno‌ ‌pod‌ ‌Pradědem‌ ‌nepřetržitá‌ ‌výluka‌ ‌drážní ‌dopravy. Vlaky‌ ‌budou‌ ‌nahrazeny‌ ‌autobusy‌ ‌(‌NAD), současně‌ ‌bude‌ ‌omezena‌ ‌přeprava‌ ‌cestujících‌ ‌na‌ ‌vozíku, jízdních‌ ‌kol‌ ‌a‌ ‌kočárků‌.‌ ‌‌Tato‌ ‌výluka‌ ‌se‌ ‌uskuteční‌ ‌na‌ ‌základě‌ ‌požadavku‌ ‌provozovatele‌ ‌této‌ ‌dráhy, společnosti‌ ‌PKP‌ ‌Cargo‌ ‌International‌ ‌a.s., za‌ ‌účelem‌ ‌provedení‌ ‌potřebných‌ ‌opravných‌ ‌a‌ ‌udržovacích‌ ‌prací‌ ‌na‌ ‌silniční‌ ‌a‌ ‌železniční‌ ‌infrastruktuře‌ ‌včetně údržbových‌ ‌prací‌ ‌na‌ ‌celém‌ ‌vyloučeném‌ ‌úseku‌ ‌tratě.‌ ‌

Obrázek aktuality 20.09.2021

Ladislav Jelínek starší přebral Cenu města

Velmi slavnostní událost proběhla těsně před zahájením 15. řádného zasedání zastupitelstva města Vrbna pod Pradědem. Ladislavu Jelínkovi staršímu byla předána Cena města. Na toto ocenění jej navrhl starosta Vrbna pod Pradědem Petr Kopínec a jeho návrh schválila Rada města.Cena města se uděluje za významnou a dlouhodobou práci v oblasti umělecké, vědecké sportovní, výchovné či v jiné oblasti společenského života mající vztah k městu Vrbnu pod Pradědem nebo za práci propagující město v rámci regionu, kraje či České republiky. Také se uděluje za významné dílo, mimořádný úspěch nebo humánní čin.

Obrázek aktuality 20.09.2021

Setkání seniorů se vydařilo

Desítky seniorů do posledního místečka zaplnily velký sál restaurace Mír. Vrbenská radnice zde pořádala jejich tradiční setkání. To se koná pravidelně každoročně, loňský rok byl však výjimkou, oblíbenou akci totiž znemožnila koronavirová krize. Přítomné přivítal starosta Petr Kopínec a popřál jim dobrou zábavu. K té dozajista nemalou přispěla dechová hudba z Města Albrechtice, která zahrála k poslechu i k tanci.

Obrázek aktuality 13.09.2021

Vítězové fotosoutěže obdrželi ocenění

Výstavu oceněných fotografii z fotosoutěže v rámci projektu Vrbensko v proměnách ročních období si mohli zájemci prohlédnout na zahradě vrbenského infocentra.Současně zde proběhlo předání cen vítězům a křest publikace s názvem Vrbensko v proměnách ročních období.Ceny vítězům předávali starosta Vrbna pod Pradědem Petr Kopínec, ředitelka Kulturně informačního centra Pavla Müllerová a zpěvačka Tanja, která na vernisáži výstavy vystoupila v kulturním programu. Fotopublikaci pak společnou rukou pokřtili Tanja a starosta Kopínec.

Obrázek aktuality 06.09.2021

Provoz tělocvičny obnoven

Město Vrbno pod Pradědem, jež je provozovatelem tělocvičny na nám. Sv. Michala 12/23 znovu spustilo provoz zařízení po opatřeních souvisejících s COVID-19. Veřejnost si opět může za nízký poplatek pronajmout prostory pro sportovní aktivity. Volný termín si je možno nově zvolit z kalendáře tělocvičny, který je na webu. V případě zájmu můžete kontaktovat správce pana Jiřího Marka, pracovníka majetkoprávního odboru MěÚ Vrbno p. P.

novější1 [...] 3 4 5 6 7 8 9 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 140 [...] 151 starší
load