Dnes je 28.1.2022 a svátek má Otýlie

Aktuality

Obrázek aktuality 11.03.2019

Vichřice převracela a lámala stromy

Divokou noc z neděle 10. března na pondělí mají za sebou hasiči a od časného rána odstraňují následky vichřice také pracovníci TECHNICKÝCH SLUŽEB VRBNO s.r.o. a lidé zapojení ve veřejně prospěšných pracích. Prudké poryvy síly orkánu na Vrbensku lámaly a převracely stromy, příjezd do Vrbna pod Pradědem na mnoha místech zatarasily padlé kmeny a policisté museli některé úseky dočasně uzavřít. Poničen je městský lesopark i porosty v blízkosti Domu s pečovatelskou službou na Husově ulici. (ak)

Obrázek aktuality 07.03.2019

Senioři, šťastnou cestu na Jadran!

Už počtvrté odstartovali 1. března obyvatelé domovů pro seniory po celé zemi i na Slovensku na rotopedech a dalších šlapadlech, aby dorazili tentokrát na Jadran. Měří výkony, kilometry, sledují tabule s trasou i internetové on-line přenosy z jiných domovů, baví se, trénují a radují společně. Projekt "Jedeme v tom společně" v roce 2016 postavil Domov pro seniory Vrbno a rok od roku do něj zapojuje další a další zařízení pečující o seniory. Díky Vrbenským i podpoře zvenčí se daří aktivizovat ženy i muže, hecovat je k novým výkonům. (ak)

Obrázek aktuality 07.03.2019

Jaro už se probouzí také ve Vrbně

I když v některých částech města ještě pod slunečními paprsky tají zbytky ledových hromad, jaro už je tady. Vysoké teploty předčasně ukončily lyžařskou sezónu na sjezdovce na Vysoké hoře, to v ulicích i na zahrádkách už vykukují z trávy či hlíny první poslové jara. Něžné bílé sněženky v celých trsech rostou třeba před bytovými domy na Nádražní ulici, ale také třeba na zelených plochách u kluziště. (ak)

Obrázek aktuality 07.03.2019

Omezení fungování některých agend

Upozorňujeme veřejnost, že ve dnech 13. až 15. března 2019 bude z technických důvodů omezen výkon některých agend na Městském úřadu Vrbno p. P. Pokladna bude v provozu do středy 13. března do 11.15 hod, pak znovu od pondělí 18. března. Mimo provoz budou také další agendy závislé na počítačové síti. Vyřiďte si prosím své záležitosti do začátku výluky, nebo pak zase od 18. března. Děkujeme za pochopení. (ak)

Obrázek aktuality 06.03.2019

Volná pracovní místa

Tajemník Městského úřadu ve Vrbně pod Pradědem vyhlásil výběrové řízení na pozici referenta odboru výstavby a životního prostředí. Nástup do zaměstnání je možný od dubna nebo dohodou. Práce je na dobu neurčitou. Přihlášku do výběrového řízení nám můžete zaslat nejpozději do 25. března do 16.00 hodin.

Obrázek aktuality 05.03.2019

Odstávka pitné vody ve čtvrtek 7. března

Správce vodovodů a kanalizací oznámil odstávku pitné vody dne 7. března od 8 do 12 hodin pro odběrní místa v ulicích Dvořákova, Palackého - od křižovatky s ul. M. Alše, směrem Dvořákova a Střelniční. Důvodem je oprava havárie vodovodního řadu. Děkujeme za pochopení. (ak)

Obrázek aktuality 01.03.2019

Městem prošel veselý masopustní průvod

Ve čtvrtek 28. února prošel městem veselý masopustní průvod. Průvod vyšel od MŠ Ve Svahu a pokračoval kolem knihovny, radnice, nákupního centra až k základní škole. Odpoledne se masopust přenesl na naše kluziště, na masopustní rej na ledě "Masopust s medvědem a liškou". V programu malé i velké návštěvníky potěšili Klauni z Balónkova i kapela Řebřiňák. Fotogalerie v článku.

Obrázek aktuality 27.02.2019

Městské slavnosti změní místo

Slavnosti "Vrbno se baví" letos proběhnou v pátek a sobotu 7. až 8. června a přinesou spoustu změn. Tou hlavní je nové místo dění - na vrbenské kolonádě, v prostoru od vjezdu k Penny marketu až po parkoviště u Dřevokombinátu, přímo na ulici.  S uzávěrou souhlasí Správa silnic MSK, doprava bude vedena po objížďce přes Mnichov a Železnou. Přípravný tým slavností slibuje pestrý program. Těšit se můžete třeba na Maxíky, Vašo Patejdla, Petru Černockou, Poetiku, Janka Ledeckého, Arakain a další kapely, ale též na letní kino, program pro děti i zájmové skupiny. (ak) 

Obrázek aktuality 27.02.2019

Masopust na ulici i na ledě

Ve čtvrtek 28. února kolem půl desáté projde městem veselý masopustní průvod. Průvod vyjde od MŠ Ve Svahu a povede kolem knihovny, radnice, nákupního centra až k základní škole. Odpoledne se masopust přenese na naše kluziště. Od 15 hodin tam začne Masopust s medvědem a liškou -masopustní rej na ledě. V programu malé i velké návštěvníky potěší Klauni z Balónkova, od 17 hodin všem zahraje kapela Řebřiňák. Užijte si program s námi, a nejlépe na bruslích. (ak)

Obrázek aktuality 18.02.2019

Kdy ještě můžete učit děti bruslit

Upozorňujeme zájemce o výuku bruslení, že tento pátek 1. března se lekce s instruktorem nekoná. Zato ale můžete využít další termíny: v pátky 8., 15. a naposledy 22. března. Kluziště s umělým povrchem bude Vrbenským přístupno až do posledního dne března. Bruslit tady můžete také dopoledne, tento čas původně vyhrazený pro školy a organizace není tak využíván. Vstup na kluziště je zdarma.  (ak)

Obrázek aktuality 12.02.2019

Oční ambulance už otevřena v Bruntále

Od pondělí 11. února funguje v Bruntále naproti nemocnice s poliklinikou nová oční ambulance. Otevřela ji jako své detašované pracoviště Slezská nemocnice v Opavě. Ambulance funguje v pondělí a čtvrtky od 7.30 do 14.30 hodin, ve středy od 15 do 19 hodin budou lékaři pacientům měřit perimetry - rozsah zorného pole. Nová ambulance je v prostorách optiky Optiscont na Nádražní 26, tel. kontakt: 724 486 634. (ak)

Obrázek aktuality 07.02.2019

Zjišťuje dopravní chování obyvatel

Také ve Vrbně pod Pradědem probíhá celostátní průzkum dopravního chování zaměřený na dopravu a její budoucnost "Česko v pohybu". Získává informace pro efektivní plánování dopravy a dopravních staveb a s ním spjatému rozvoji regionu. Určená pracovnice Centra dopravního výzkumu může oslovit také vás, a to nejpravděpodobněji ve středy nebo v soboty. Zjišťuje například, zda domácnost vlastní kola, auto či motorku, jak často a kam cestuje na krátké i delší vzdálenosti apod. (ak)

novější1 [...] 20 [...] 30 31 32 33 34 35 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 140 [...] 148 starší
load