Dnes je 28.1.2022 a svátek má Otýlie

Aktuality

Obrázek aktuality 28.03.2019

Pořadník na byty ve vlastnictví města

Město Vrbno pod Pradědem k bytům ve vlastnictví města přijímá a eviduje žádosti o přidělení bytových jednotek o různých kategoriích a následně vydává Pořadník na byty, podle kterého jsou byty po jejich uvolnění opět přidělovány do řádného užívání. Přidělování bytů se řídí platnými Pravidly pro hospodaření s byty v majetku města Vrbna pod Pradědem.Pořadník na byty schválila Rada města Vrbna pod Pradědem dne 27.3.2019. Pořadník spravuje, předkládá ke schválení a za provádění aktualizací zodpovídá referent správy bytů.

Obrázek aktuality 27.03.2019

Slavnostní zakončení provozu kluziště

Zveme Vás v pátek 29. března na poslední akci na kluziště v rámci které bude dvouměsíční provoz slavnostně ukončen. Akci zahájí v 15.00 hodin starosta našeho města Petr Kopínec a ihned poté se můžete těšit na hudební vystoupení Jindry Holubce, rodáka z Karlovic.V neděli budete mít poslední možnost si na kluzišti v rámci běžného provozu zabruslit. Od následujících dnů proběhne demontáž.

Obrázek aktuality 27.03.2019

Volná pracovní místa

Tajemník Městského úřadu ve Vrbně pod Pradědem vyhlásil výběrové řízení na pozici referenta odboru výstavby a životního prostředí. Nástup do zaměstnání je možný od května nebo dohodou. Práce je na dobu neurčitou. Přihlášku do výběrového řízení nám můžete zaslat nejpozději do 30. dubna do 14.00 hodin.

Obrázek aktuality 22.03.2019

Oprava silnice od léta žádá úplnou uzavírku

Od léta má začít velká rekonstrukce silnice č. 451 v úseku od křižovatky na Karlovice až po zhruba 80 metrů za cedulí na vjezdu do Vrbna pod Pradědem. Investice za bezmála 38 milionů korun si vyžádá celkovou uzavírku po dobu 75 dnů, místem projedou pouze linkové autobusy a vozidla integrovaného záchranného systému. Občany i místní firmy čekají objížďky v řádu desítek kilometrů, bohužel uzavírka je naprosto nezbytná. (ak)

Obrázek aktuality 18.03.2019

Výluka vysílače televizního vysílání

Podle informací, které dnes telefonicky obdržel pracovník majetkoprávního odboru Městského úřadu Vrbno pod Pradědem, Mgr. Fotis Fotopulos, dojde v úterý dne 19. 3. od 7.00 do 15.00 hodin z důvodu opravy elektrické energie k omezení provozu vysílače ČT na nám. Sv. Michala. 


Obrázek aktuality 18.03.2019

Zveme na 3. zasedání zastupitelstva

Zveme občany na 3. zasedání  Zastupitelstva města Vrbna pod Pradědem, které se uskuteční ve středu 20. března od 16 hodin ve Střeše.  Na programu jsou mimo jiné sportovní hala, schválení dotací sportovcům i některým spolkům, výsledky hospodaření města za první dva měsíce roku i přijetí dvou obecně závazných vyhlášek - Požárního řádu města a o zákazu konzumace alkoholických nápojů na veřejných prostranstvích. (ak)

Obrázek aktuality 15.03.2019

Daňové přiznání můžete podat ve Vrbně

Finanční úřad v Bruntále zajistil i v letošním roce služby svých zaměstnanců pro podávání daňových přiznání k dani z příjmů. Ta můžete podávat přímo na vrbenské radnici, v přístavbě (vstup ze dvora) ještě v pondělí 1. dubna od 12 do 17 hodin. (ak)

Obrázek aktuality 13.03.2019

Zveme na ledovou show v pátek

Zveme malé i velké bruslaře v pátek 15. března odpoledne na městské kluziště. Od 16 hod bude pokračovat výuka základů bruslení, na tu v 17 hod naváže Disco na ledě s DJ Radkem z Prudniku. Ten Vás bude bavit až do 19 hodin. Připraveny pro vás máme svítící doplňky k doladění správné atmosféry a občerstvit se budete moci u stánku NeVinného baru. (gry)

Obrázek aktuality 12.03.2019

S přáním dobrého zdraví šli k jubilantům

Spoluobčanům, kteří se dožili osmdesáti a více let, jezdí popřát dobré zdraví a spokojenost starosta města Petr Kopínec a místostarostka Ing. Iveta Pešatová. V březnu už popřáli panu Františkovi Čeperovi k 91 letům, v úterý 12. března přáli panu Petru Bartoňovi a paní Stefanii Nečesané. Oba se dožívají 80 let. Blahopřejeme! (ak)

Obrázek aktuality 11.03.2019

Vichřice převracela a lámala stromy

Divokou noc z neděle 10. března na pondělí mají za sebou hasiči a od časného rána odstraňují následky vichřice také pracovníci TECHNICKÝCH SLUŽEB VRBNO s.r.o. a lidé zapojení ve veřejně prospěšných pracích. Prudké poryvy síly orkánu na Vrbensku lámaly a převracely stromy, příjezd do Vrbna pod Pradědem na mnoha místech zatarasily padlé kmeny a policisté museli některé úseky dočasně uzavřít. Poničen je městský lesopark i porosty v blízkosti Domu s pečovatelskou službou na Husově ulici. (ak)

Obrázek aktuality 07.03.2019

Senioři, šťastnou cestu na Jadran!

Už počtvrté odstartovali 1. března obyvatelé domovů pro seniory po celé zemi i na Slovensku na rotopedech a dalších šlapadlech, aby dorazili tentokrát na Jadran. Měří výkony, kilometry, sledují tabule s trasou i internetové on-line přenosy z jiných domovů, baví se, trénují a radují společně. Projekt "Jedeme v tom společně" v roce 2016 postavil Domov pro seniory Vrbno a rok od roku do něj zapojuje další a další zařízení pečující o seniory. Díky Vrbenským i podpoře zvenčí se daří aktivizovat ženy i muže, hecovat je k novým výkonům. (ak)

novější1 [...] 20 [...] 29 30 31 32 33 34 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 140 [...] 148 starší
load