Aktuality

Den seniorů 7. října
07.10.2021

Jen někteří senioři využili nabídku

Ve čtvrtek 7. října 2021 pozval Domov pro seniory Vrbno širokou veřejnost na Den seniorů. Akce běžela hned na dvou místech, v prostorách DPS v Mnichově a ve Střeše. Byl připraven velmi zajímavý program s přednáškami například ke kompenzačním pomůckách, běžely kreativní dílny s výrobou podzimních dekorací, hrály se hry i divadlo. Za seniory přišli děvčata a kluci z vrbenského dětského domova i jedné z bruntálských základních škol. Lidé mohli také ochutnat, jak se v DPS dobře vaří. (ak)

 
Vítání občánků 2. 10. 2021
04.10.2021

Slavnostní vítání občánků

Slavnostní událost proběhla v sobotu 2. října 2021 ve velkém sále kulturního zařízení Střecha. Po dvou letech se ve Vrbně pod Pradědem konalo slavnostní vítání občánků. V loňském roce zabránila slavnostnímu vítání koronavirová krize. Rodiče třiceti dětí se proto vloni zapisovali do tak zvané Knihy zápisu o uvítání do života přímo na matrice, kde také dostali drobné dárečky a upomínkové předměty na tuto slavnostní událost.  Letos místostarostka Iveta Pešatová a matrikářka Jaroslava Harazinová přivítaly 23 dětí, nových občánků Vrbna, i s jejich doprovodem, sál byl zaplněný téměř do posledního místečka.

 
Vlak, autor: L.Olejníček
01.10.2021

Nepřetržitá výluka drážní dopravy

V období‌ ‌od‌ 8 hodin ‌‌11. října 2021‌ ‌‌do 20 hodin 16. října 2021‌‌ ‌proběhne‌ ‌na‌ ‌trati‌ ‌313‌ ‌v úseku‌ ‌Milotice‌ ‌nad‌ ‌Opavou‌ ‌–‌ ‌Vrbno‌ ‌pod‌ ‌Pradědem‌ ‌nepřetržitá‌ ‌výluka‌ ‌drážní ‌dopravy. Vlaky‌ ‌budou‌ ‌nahrazeny‌ ‌autobusy‌ ‌(‌NAD), současně‌ ‌bude‌ ‌omezena‌ ‌přeprava‌ ‌cestujících‌ ‌na‌ ‌vozíku, jízdních‌ ‌kol‌ ‌a‌ ‌kočárků‌.‌ ‌‌Tato‌ ‌výluka‌ ‌se‌ ‌uskuteční‌ ‌na‌ ‌základě‌ ‌požadavku‌ ‌provozovatele‌ ‌této‌ ‌dráhy, společnosti‌ ‌PKP‌ ‌Cargo‌ ‌International‌ ‌a.s., za‌ ‌účelem‌ ‌provedení‌ ‌potřebných‌ ‌opravných‌ ‌a‌ ‌udržovacích‌ ‌prací‌ ‌na‌ ‌silniční‌ ‌a‌ ‌železniční‌ ‌infrastruktuře‌ ‌včetně údržbových‌ ‌prací‌ ‌na‌ ‌celém‌ ‌vyloučeném‌ ‌úseku‌ ‌tratě.‌ ‌

 
Ladislav Jelínek a starosta města Petr Kopínec
20.09.2021

Ladislav Jelínek starší přebral Cenu města

Velmi slavnostní událost proběhla těsně před zahájením 15. řádného zasedání zastupitelstva města Vrbna pod Pradědem. Ladislavu Jelínkovi staršímu byla předána Cena města. Na toto ocenění jej navrhl starosta Vrbna pod Pradědem Petr Kopínec a jeho návrh schválila Rada města.Cena města se uděluje za významnou a dlouhodobou práci v oblasti umělecké, vědecké sportovní, výchovné či v jiné oblasti společenského života mající vztah k městu Vrbnu pod Pradědem nebo za práci propagující město v rámci regionu, kraje či České republiky. Také se uděluje za významné dílo, mimořádný úspěch nebo humánní čin.

 
Setkání seniorů
20.09.2021

Setkání seniorů se vydařilo

Desítky seniorů do posledního místečka zaplnily velký sál restaurace Mír. Vrbenská radnice zde pořádala jejich tradiční setkání. To se koná pravidelně každoročně, loňský rok byl však výjimkou, oblíbenou akci totiž znemožnila koronavirová krize. Přítomné přivítal starosta Petr Kopínec a popřál jim dobrou zábavu. K té dozajista nemalou přispěla dechová hudba z Města Albrechtice, která zahrála k poslechu i k tanci.

 
ilustrační foto, autor: Pixabay.com
16.09.2021

Podzimní úklid

TECHNICKÉ SLUŽBY VRBNO s.r.o. budou opět instalovat v ulicích města velkoobjemové kontejnery pro podzimní úklid. Upozorňujeme občany, že nejsou určeny pro odkládání bioodpadu, ani nebezpečného odpadu. Ten lze odvézt a uložit na recyklačním dvoře podle instrukcí tamního pracovníka. 

 
Vrbensko v proměnách ročních období
13.09.2021

Vítězové fotosoutěže obdrželi ocenění

Výstavu oceněných fotografii z fotosoutěže v rámci projektu Vrbensko v proměnách ročních období si mohli zájemci prohlédnout na zahradě vrbenského infocentra.Současně zde proběhlo předání cen vítězům a křest publikace s názvem Vrbensko v proměnách ročních období.Ceny vítězům předávali starosta Vrbna pod Pradědem Petr Kopínec, ředitelka Kulturně informačního centra Pavla Müllerová a zpěvačka Tanja, která na vernisáži výstavy vystoupila v kulturním programu. Fotopublikaci pak společnou rukou pokřtili Tanja a starosta Kopínec.

 
Sídliště Husova
06.09.2021

Změny územního plánu

Radnice soustředí data pro návrhy změn v územním plánu. "Věcné připomínky k využití pozemků mohou lidé podávat až do 15. září 2021. Podněty musí být podány písemně na podatelně MěÚ," upozornil starosta města Petr Kopínec.

 
Tělocvična na nám. Sv. Michala
06.09.2021

Provoz tělocvičny obnoven

Město Vrbno pod Pradědem, jež je provozovatelem tělocvičny na nám. Sv. Michala 12/23 znovu spustilo provoz zařízení po opatřeních souvisejících s COVID-19. Veřejnost si opět může za nízký poplatek pronajmout prostory pro sportovní aktivity. Volný termín si je možno nově zvolit z kalendáře tělocvičny, který je na webu. V případě zájmu můžete kontaktovat správce pana Jiřího Marka, pracovníka majetkoprávního odboru MěÚ Vrbno p. P.

 
Začal nový školní rok
01.09.2021

První krok už mají prvňáčci za sebou

Dosud pravděpodobně nejdůležitější událost ve svém dosavadním životě mají za sebou děti, které nastoupily do prvních tříd Základní školy ve Vrbně pod Pradědem. Zahájení školního roku proběhlo ve slavnostním duchu, stejně jako tomu bylo v předcházejících letech.  Prvňáčky i jejich rodiče přivítali ředitel školy Zdeněk Bártek a jeho zástupkyně Ludmila Šajerová. Chybět nemohlo ani vedení města Vrbna pod Pradědem-starosta Petr Kopínec a místostarostka Iveta Pešatová, kteří předali dětem drobné dárky, jež pro ně radnice zajistila.

 
novější1 2 3 4 5 6 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 140 [...] 160 [...] 176 starší
 

MĚSTSKÝ ÚŘAD

Nádražní 389
793 26  Vrbno pod Pradědem

IČ: 00296457
DIČ: CZ00296457

tel.: 554 795 111
fax: 554 751 610
podatelna@vrbnopp.cz
datová schránka: znnbahx

Napište nám

Další kontakty

Vyhlášky, nařízení a poplatky

ÚŘEDNÍ HODINY

pondělí, středa
7:00 – 11:30, 12:30 – 17:00

úterý, čtvrtek, pátek
(dle telefonické domluvy)
7:00 - 11:30, 12:30 - 14:30 

Další úřední hodiny

QR Vrbno pod Pradědem
TOPlist
load