Dnes je 28.6.2022 a svátek má Lubomír

Aktuality

Obrázek aktuality 20.12.2011

Rada města ocenila tři osobnosti a jeden tým

Závěr roku je tím správným okamžikem k ocenění mimořádných skutků. Rada města Vrbna pod Pradědem rozhodla v roce 400. výročí povýšení osady na svobodné horní město ocenit Spolek Přátelé Vrbenska, který se zasloužil o sestavení a vydání knihy „Vrbno pod Pradědem – Ohlédnutí za minulostí dávnou i nedávnou.“ Ocenění z rukou starostky Ing. Heleny Kudelové a místostarosty Ing. Miloše Lasoty převzal předseda Spolku Přátelé Vrbenska Karel Michalus. Rada  města také vyjádřila poděkování dvěma výjimečným pedagogům – PaedDr. Michaele Hradilové, která se zasloužila o založení Sportovního gymnázia, léta byla jeho ředitelkou a poté, co se z města odstěhovala, systematicky sbírá data a sestavila kroniky města z let 2000 – 2007 v roli kronikářky; druhým oceněným je Ivan Hába, dlouholetý, dnes už bývalý ředitel vrbenské Základní školy, který svůj volný čas věnuje také mnohým aktivitám ve prospěch dětí i ostatních občanů města, zejména pak tréninkům malých sportovců včetně šachistů. Oceněn byl také podnikatelský počin – Rada města vyjádřila vrbenskému podnikateli Rostislavu Srostlíkovi uznání za zdařilou investici, nový výrobní provoz postavený na ulici Nádražní v části bývalého areálu Odetka, který respektuje moderní městskou architekturu. Oceněným blahopřejeme.

Obrázek aktuality 20.12.2011

Občané uchovají v srdci vzpomínku na Václava Havla

Občané města Vrbna pod Pradědem s bolestí a zármutkem přijali zprávu o úmrtí Václava Havla. Ve své mysli uchováme vzpomínku na člověka dobrého srdce a otevřené mysli, který pro svou zemi a nás všechny tolik vykonal. Kondolenční kniha je umístěna v druhém podlaží Městského úřadu, zájemci v ní mohou podpisem vyjádřit soustrast a podporu blízkým Václava Havla.

Obrázek aktuality 12.12.2011

Informace Tiskového útvaru České televize

Informujeme občany o vypnutí analogového dokrývače ČT1 a spuštění digitálního dokrývače ČT ve Vrbně pod Pradědem. Mezinárodní kmitočtová koordinace se zahraničními telekomunikačními úřady se bohužel protahuje, a tak České televizi stále ještě nebyla přidělena frekvence pro plánovaný digitální vysílač malého výkonu ve Vrbně pod Pradědem. Doufáme, že se tak stane v nejbližší době. Situaci se však nepodařilo vyřešit do 30. 11. 2011, proto Česká televize přistoupila k následujícím krokům. Analogový dokrývač ČT1 Vrbno pod Pradědem (26. kanál) má být dle plánu vypnutý právě 30. listopadu. K tomuto datu se tedy na něm skutečně ukončil tzv. řádný provoz. Zajistili jsme však dočasně jeho překlenovací provoz, a to do chvíle, než bude možné spustit diskutovaný digitální dokrývač ČT. Pro diváky z Vrbna pod Pradědem se tedy po 30. listopadu nic nezmění – analogový signál ČT1 budou přijímat nadále do doby, než budou mít k dispozici digitální signál se všemi čtyřmi programy ČT. O dalším vývoji Vás budeme informovat.

Obrázek aktuality 05.12.2011

Nekalé praktiky různých podomních prodejců neznají hranic

S příchodem vyhlášky č. 23/2008 Sb. o technických podmínkách požární ochrany staveb ve znění pozdějších předpisů, která nabyla účinnost v červenci 2008, se stále častěji stává, že domácnosti navštěvují podomní prodejci (často se představují jako hasiči, i když s nimi nemají nic společného) a upozorňují majitele bytových jednotek (ve většině případů seniory), že ve vyhlášce je zmíněna povinnost pořídit si např. autonomní hlásič požáru. Pokračování zde:

Obrázek aktuality 05.12.2011

Kniha o Vrbně jako dárek každé domácnosti

V těchto dnech končí tisk zajímavé publikace, kterou u příležitosti oslav 400 let povýšení hornické osady na svobodné horní město autorsky a redakčně sestavil tým Spolku Přátelé Vrbenska. Vydání knihy „Vrbno pod Pradědem – Ohlédnutí za minulostí dávnou i nedávnou“ podpořilo město úhradou nákladů na tisk a odběrem více než dvou tisíc výtisků pro své občany. V příštích dnech se v poštovních schránkách všech domácností objeví PF 2012 opatřené odběrním kuponem. Ten bude opravňovat držitele k bezplatnému odběru knihy na radnici. Vyzvednout si ji můžete až do konce února. Spolek Přátelé Vrbenska připravuje na 12. prosince od 16,30 hod ve Střeše besedu s občany a křest této knihy. Jste srdečně zváni.

Obrázek aktuality 05.12.2011

Gymnázia se sloučí v jedno od 1. ledna

S účinností od 1. ledna 2012 se vrbenské Sportovní gymnázium sloučí s Gymnáziem Bruntál. Stane se tak na základě rozhodnutí Zastupitelstva Moravskoslezského kraje ze září letošního roku, přitom nástupnickou školou je Gymnázium Bruntál. Pro naše studenty se optimalizací sítě středních škol nic nemění, i nadále budou studovat ve Vrbně pod Pradědem a využívat zázemí pro studium i sportovní vyžití a tréninky. Nově vytvořená škola ponese název Všeobecné a sportovní gymnázium, Bruntál, příspěvková organizace, Dukelská 1, 792 01 Bruntál.

Obrázek aktuality 01.12.2011

Občanské průkazy vyřídíte už jen v Bruntále

Dne 30.11.2011 bylo ukončeno nabírání žádostí o vyhotovení občanského průkazu na Městském úřadě ve Vrbně pod Pradědem. Po tomto termínu mohou občané podat žádost na Městském úřadě v Bruntále. V návaznosti na zavádění elektronických občanských průkazů vás upozorňujeme na odstávky ve vydávání e-pasů a občanských průkazů na MěÚ Bruntál.
Občané budou o aktuálních změnách a připravovaných opatřeních k zajištění zdárného chodu agendy informováni na stránkách http://www.mubruntal.cz

Obrázek aktuality 16.11.2011

Připravujeme jubilejní městský ples

Málokdo by uhádl, že příští ples města a městských organizací bude v pořadí už patnáctý! A protože jsme dali na vaše přání, která jste vyslovili na posledním plese, vybrali jsme nejčastěji volené téma. Jubilejní 15. ples se ponese ve stylu rocku a rock ń rollu, tedy opět stylově a v dobovém rámci konce 50. let až 70. let. Uskuteční se v Klubu Mír 20. ledna 2012 od 20 hodin a vstupenky budou v prodeji už v průběhu prosince. Mohou být zajímavým dárkem pod vánočním stromečkem, protože lednový ples nabídne skvělou zábavu a velmi zajímavé umělce. Těšte se!

Obrázek aktuality 16.11.2011

Dárcům krve patří náš dík

Podobné zprávy dostáváme na radnici velmi rádi. Český červený kříž, oblastní spolek v Ostravě, udělil Zlatý kříž za osmdesát bezpříspěvkových odběrů krve panu Bohumilu Hujovi, šestapadesátiletému občanu Vrbna pod Pradědem. Ten vyznamenání převzal při slavnostním aktu na Magistrátu města Ostravy. Žijí mezi námi i další mnohonásobní dárci krve, jsou to policisté, hasiči i další občané. Třeba zrovna váš soused, s kterým se potkáváte při procházce se psem, a ani netušíte, že se pravidelně vydává na odběrní místa hematologických oddělení, aby pomohl někomu v ohrožení života a zdraví. Všem bez rozdílu patří uznání a náš velký dík!

novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 134 135 136 137 138 139 140 [...] 152 starší
load