Dnes je 19.1.2022 a svátek má Doubravka

Aktuality

Obrázek aktuality 16.09.2011

Přijměte pozvání na praktické semináře

Tvorba, propagace a prodej konkurenceschopných produktů – tak je zaměřen projekt „Destinační management turistické oblasti Jeseníky“. Určen je podnikatelským subjektům, fyzickým osobám činným ve sféře cestovního ruchu, které pořádající Euroregion Praděd zve na semináře, které proběhnou ve čtvrtek a pátek 22. a 23. září ve Střeše. Jejich tématem jsou: „Kvalitativní standardy služeb cestovního ruchu“ a „Rozvoj kompetencí a podpora spolupráce aktérů cestovního ruchu“ . Více se dozvíte zde:

Obrázek aktuality 26.08.2011

Jak si poradit s nebezpečným hmyzem

Jak si poradit s vosími, nebo sršními hnízdy v blízkosti oken a dveří příbytků, které nedovolí člověku bezpečně projít nebo vyvětrat? V našem městě specializovaná firma na dezinsekci není, ale takové fungují v blízkém okolí a do Vrbna zajíždějí. Ceny za likvidaci vosího hnízda se liší podle zvolené technologie hubení a též nákladů na dopravu. Je možné, také přes městský úřad, soustředit požadavky občanů na technický zásah a příjezd specialistů dohodnout na konkrétní termín. Lidé tak mohou ušetřit už na nákladech dopravy. Více se dočtete zde:

Obrázek aktuality 25.08.2011

Amatérští fotografové převzali ceny

V Galerii na radnici byly ve středu 24. srpna vyhlášeny výsledky fotosoutěže „Vrbno mým
objektivem“ a slavnostní vernisáží se otevřela výstava nejlepších prací. Starostka města Ing.
Helena Kudelová ocenila přínos soutěžících, kteří poměrně široké téma pojali osobitě, se
zaujetím pro malebnost krajiny, kompozici městské zástavby v údolí sevřeném kopci i s citem
pro detail. V hlasování návštěvníků internetových stránek města zvítězila fotografie „Stéblo
ve slunci“ mladičké autorky Barbory Locku, která získala krásnou knižní cenu. Soutěžní
porota přiřkla vítězství Jiřímu Tomanovi, který si cenu - digitální fotoaparát vyzvedne dodatečně, na
druhém místě skončila Olga Minaříková (převzala digitální videorámeček) a na třetím místě
Eva Semotánová (převzala víceúčelovou flešku a fotopapíry). Galerie na radnici
je přístupna v pracovních dnech od 7 do 14,30 hod, v pondělí a středy do 17 hod (polední
přestávka je od 11,30 do 12,30 hod). Ceny vítězům a čokolády vydané městem u příležitosti oslav 400 let předali starostka a místostarosta Ing. Miloš Lasota. Fotografie z vernisáže naleznete zde:

Obrázek aktuality 10.08.2011

Sbírka pomůže záchraně kulturních památek

V pondělí 20. června byla zahájena veřejná sbírka na ochranu kulturních památek města Vrbna pod Pradědem. Až do konce měsíce října může veřejnost přispět jakoukoli finanční částkou na opravu hrobů významných osobností, které se zasloužily o rozkvět města a jsou pohřbeny na místním hřbitově, a na pokračování opravy kostela sv. Michaela. Město pro ten účel založilo účet v bance, přijímání příspěvků je možné též do pokladnice umístěné na radnici. Více se dočtete zde:

Obrázek aktuality 08.08.2011

Místní zpravidla vědí, jak se staveništi vyhnout

Stavbě splaškové kanalizace přeje počasí a práce postupují vcelku svižně. Na aktuální mapce můžete sledovat, které úseky tras v místních částech Mnichov a Železná už jsou vybudovány a kde právě probíhají stavební práce. Je pak lépe při cestě autem volit raději objížďku, než čekat, až stavební mechanismus uvolní průjezd po místní komunikaci. Motorizovaným obyvatelům Železné se na přechodnou dobu doporučuje parkovat vozidla ve spodní části obce. Aktuální mapa zde:

Obrázek aktuality 02.08.2011

Kvetou vaše okna, balkóny a zahrádky? Můžete vyhrát!

Máte radost z rozkvetlých truhlíků na parapetech oken, na balkónech, z upravených a barvami hýřících zahrádek a předzahrádek? Pak vás potěší rozhodnutí vrbenských radních vyhlásit v roce oslav 400. výročí povýšení Vrbna na svobodné horní město akci „Kvetoucí město“. Nemusíte se nikam hlásit, pětičlenná hodnotící komise v průběhu léta obrazově zdokumentuje nejkrásnější místa a v září vyhlásí vítěze. Na vítěze každé kategorie (okno, balkón, okolí domu) čekají poukázky na nákup v zahradnictví v hodnotě tisíc korun. Více se dočtete zde:

Obrázek aktuality 02.08.2011

Jak dobře znáte své město?

Znáte své město opravdu dobře? Koukáte kolem sebe a vnímáte také drobné detaily, zajímavé architektonické prvky, zvláštní tvar střech, neobvyklé věžičky? Pokud si chcete ověřit, jak jste na tom, zapojte se do naší týdenní soutěže o drobné ceny. Vždy v pondělí vyvěsíme na internetových stránkách tři fotografie. Na vás pak je jen napsat na e-mailovou adresu soutez@vrbnopp.cz tři odpovědi, buď uvedete číslo objektu, nebo stručně uvedete, kde stojí, na jaké budově se nachází daný reliéf a podobně. Odpovědi pošlete nejpozději v neděli, v pondělí vylosujeme vítěze, správné odpovědi a současně zařadíme další tři soutěžní fotografie pro aktuální týden. Ze hry jsou vyloučeni pracovníci radnice i jejich rodinní příslušníci. Hodně štěstí ve hře! Soutěžní snímky zde:

Obrázek aktuality 01.08.2011

Po turnaji starostů nonstop klání tenistů

Sotva před několika dny skončil na vrbenských kurtech tradiční tenisový turnaj starostů. Ten nyní střídá další velká tenisová akce, která se nepochybně zapíše do historie tenisového oddílu TJ Sokol Vrbno pod Pradědem. Jde o nonstop akci „24 hodin tenisu“, při níž se představí hráči od nejmenších dětí až po tenisové matadory. Začíná v areálu tenisových kurtů v pátek 5. srpna v 16 hodin turnajem dětí, ty pak vystřídají dospělí. Zájemci z řad sportující veřejnosti se mohou přihlásit a zaregistrovat v pátek v čase od 18,30 do 19 hodin, ve 20 hodin odstartuje hlavní část tenisového klání. Organizátoři zvou na akci také diváky. Výbor tenisového oddílu pořádá „24 hodin tenisu“ v rámci letošních oslav 400 let města Vrbna. Snímek K. Janečka je z turnaje starostů.

Obrázek aktuality 01.08.2011

Hasiči prověřili své síly při zásahu ve výškové budově

Vrbenští hasiči ve čtvrtek 28. července prověřili připravenost na likvidaci požáru výškové budovy. Po domluvě s majitelem areálu bývalého Dřevokombinátu vybrali budovu vhodnou pro výcvik. Na místo události vyjeli krátce po 16. hodině, při průzkumu místa zjistili, že v silně zakouřeném objektu se nacházejí v ohrožení dvě osoby. Jak cvičení probíhalo a s jakým výsledkem, se dozvíte zde:

Obrázek aktuality 23.07.2011

Na vysloužilé elektrozařízení využijte nové červené kontejnery

Od června se v ulicích města objevily dva stacionární kontejnery ve výrazné červené barvě. Určeny jsou pro zpětný odběr rozměrově menšího elektrozařízení, první najdete na ulici Jesenická vedle budovy Technických služeb, druhý na ulici Husova. Vývoz kontejnerů zajišťuje firma ASEKOL. Do stacionárních kontejnerů patří drobná elektrozařízení, jako jsou např. kalkulačky, rádia, drobné počítačové vybavení, discmany, telefony a další. Naopak nepatří sem televizory, počítačové monitory, zářivky, úsporné žárovky a baterie, ty lze jako doposud odevzdat ve sběrném dvoře TS Vrbno. Umístění červených kontejnerů v ulicích usnadní lidem třídění odpadu, nemusí s elektrozařízením až na sběrný dvůr, ale mohou ho kdykoliv pohodlně odevzdat do kontejneru třeba cestou do práce nebo na nákup.

Obrázek aktuality 18.07.2011

Bret se našel, děkujeme za informace

Příběh zatoulaného psího kamaráda Breta má šťastný konec. Ve čtvrtek krátce po poledni přišla na radnici skvělá zpráva, že se černý retriever našel a je i po týdenním hledání své lidské smečky v pořádku. Bret je skvělý společník dospívajícího chlapce Tomáše, který zdolává svět na invalidním vozíčku, jeho dvou sester i rodičů, proto radost ze setkání je veliká. Děkujeme vnímavým lidem, kteří zavolali na vrbenskou radnici a nasměrovali hledání na oblast Mnichova a Drakova, jiní pak přidali informace přímo na kontaktní telefon majitelů psa, k hledání se připojil také Libor Macháček z ostravského sdružení DOGMA zaměřeného na canisterapii. Právě ten Breta našel a přivolal. (Foto je ilustrační)

novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 132 133 134 135 136 137 [...] 140 [...] 148 starší
load