Dnes je 11.8.2022 a svátek má Zuzana

Aktuality

Obrázek aktuality 11.11.2012

Rádi fotografujete? Je tu pro Vás fotografická soutěž!

Město Vrbno pod Pradědem vyhlásilo novou fotografickou soutěž s názvem „Lidé na Vrbensku mým objektivem“. Soutěž probíhá od 1. dubna 2012 do 28. února 2013, účastnit se jí mohou občané města i ostatní veřejnost. Do soutěže se přijímají jednotlivé fotografie (max. 10 různých snímků od jednoho autora). Je na výběru autora, zda zdokumentuje člověka při práci, zájmových aktivitách, sportu, koníčcích…téma je skutečně široké. Vítěz bude odměněn digitálním fotoaparátem, pro vítěze vzešlého z hlasování návštěvníků webových stránek bude připravena hodnotná knižní cena. Nejlepší a nejzajímavější fotografie se představí na výstavě v Galerii na radnici. Více se dočtete kliknutím zde:

Obrázek aktuality 27.10.2012

Reflexní prvky mohou zachránit život chodci i cyklistovi

Podzim zkrátil den, ráno je dlouho tma a večer se brzy stmívá. To by si měli uvědomit ve svém zájmu chodci a cyklisté, zejména ti, kteří se pohybují po cestách neosvětleni a bez reflexních prvků na sobě. Jsou nezodpovědní vůči sobě i řidičům, kteří za velmi nepříznivých okolností nemají šanci chodce či cyklistu včas a na bezpečnou vzdálenost vidět. Hrozí tak obrovské riziko srážky a tím také ohrožení života a zdraví lidí na cestách. Více se dozvíte zde:

Obrázek aktuality 25.10.2012

Na výměnu kotlů za ekologické můžete získat dotaci

Také občané Vrbenska mají šanci získat dotaci na výměnu nevyhovujících ručně plněných kotlů na tuhá paliva za moderní nízkoemisní automatické kotle na uhlí, biomasu nebo kombinaci uhlí a biomasa. Krajský úřad Moravskoslezského kraje pro lepší informovanost veřejnosti o využití dotace v rámci společného programu MSK a ministerstva životního prostředí zahájil informační kampaň. Dotace mohou pokrýt velkou část nákladů nutných na pořízení kotlů, které jsou schopny optimálně vytápět domácnosti podle nastaveného režimu, když samy do topeniště podávají otop z velkého zásobníku. Veškeré informace zájemci najdou na internetových stránkách www.lokalni-topeniste.cz. S případnými dotazy a žádostmi se můžete obrátit na Ing. Simonu Šebestovou, tel. 595 622 690, mail: simona.sebestova@kr-moravskoslezsky.cz, Mgr. Josefa Zicha, tel. 595 622 641, mail: josef.zich@kr-moravskoslezsky.cz, Karin Veselou, tel. 724 125 830, mail: karin.vesela@kv-advisory.cz. Smyslem programu na výměnu kotlů je zlepšení ovzduší v Moravskoslezském kraji.

Obrázek aktuality 25.10.2012

Galerie Na radnici představuje Jindřicha Štreita

V prostorách vrbenské radnice je k vidění zajímavá výstava sestavená z plakátů výstav dokumentárních fotografií světově proslulého autora Jindřicha Štreita, žijícího na Sovinci. Šestašedesátiletý fotograf, galerista a vysokoškolský pedagog vystavuje na naší radnici už potřetí, podvakrát vystavoval také v Galerii Na schodech vrbenského Sportovního gymnázia a přitom se setkal se studenty i vyučujícími. Využijte jedinečnou příležitost a přijďte se podívat, které z plakátů více než tisícovky výstav Štreita v tuzemsku i ve světě vybral a do expozice sestavil známý vrbenský fotograf a trenér Lubomír Tomeček. Výstava bude přístupna až do konce ledna 2013. Více zde:  

Obrázek aktuality 23.10.2012

Lékař požádal o podporu na vybavení ordinace

Na město Vrbno pod Pradědem se obrátil privátní urolog MUDr. Jan Poles, který chce pro urologické ambulance v Bruntále a Rýmařově pořídit nové přístroje a zkvalitnit péči o své pacienty. Protože jde o investici žádající 450 tis. korun, požádal o finanční příspěvek obce spádové oblasti s tím, že současné financování od zdravotních pojišťoven zakoupení techniky brání. Žádostí urologa se zabývali radní, ale finanční pomoc neschválili, zejména s ohledem na možnosti rozpočtu města. Pokud by občané a manažeři firem chtěli lékaři pomoci s modernizací ambulance, mohou dar poskytnout na bankovní účet 493542771/0100, MUDr. Poles (IČ 47656638) všem zašle darovací smlouvu. O finanční pomoc požádal také ředitel státní nemocnice v Krnově, která potřebuje nákladem asi 5 mil korun koupit nové monitorovací zařízení pro ARO, jediné oddělení v regionu, kde pečují o pacienty v přímém ohrožení života. Žádost posoudí zastupitelé na příštím jednání. Dotřetice žádá pomoc Domov sv. Josefa v Žirči u Dvora Králové nad Labem, jediné specializované zařízení v ČR pro klienty s roztroušenou mozkomíšní sklerózou. Radní vnímají žádosti jako reakci na úsporná opatření státu a jsou znepokojeni, že by malá města a obce měly suplovat v takové míře stát a kraj.

Obrázek aktuality 23.10.2012

Prodej čerstvého mléka, másla a sýrů obnoví 2. listopadu

Prodej čerstvého kravského mléka, másla a sýrů ze Zemědělského družstva Jeseník bude znovu obnoven. Jak na náš dotaz potvrdila předsedkyně představenstva ZD Jeseník Ing. Gabriela Doupovcová, pojízdná prodejna dorazí do Vrbna pod Pradědem už 2. listopadu a pak bude prodej pokračovat tak dlouho, jak jen to počasí dovolí. Při velmi silných mrazech ZD Jeseník dovoz čerstvých produktů načas přeruší. „Děkujeme za váš zájem o prodej sýrů a mléka, prodej bude v pátky opět v čase od 14 do 17 hodin,“ potvrdila Ing. Doupovcová. 

Obrázek aktuality 09.10.2012

Hasiči z Vrbna vyhráli Hasičskou ligu – Praděd 2012

Poslední soutěží seriálu Hasičské ligy – Praděd v roce 2012 byla pohárová soutěž v požárním útoku, která se konala 6.10.2012 v Jeseníku. Na toto klání vyrazilo z Vrbna p.P. jak družstvo mužů, tak i žen. Ženy se jely utkat o pohár starosty SDH Jeseník a mužům šlo hlavně o kvalitní umístění a poražení soupeřů z Janovic u Rýmařova. Tato dvě mužstva bojovala v Jeseníku o celkové vítězství v Hasičské lize – Praděd 2012. Pokračování článku zde:

Obrázek aktuality 04.10.2012

O jablůňku budou pečovat děti a učitelky z mateřinky

Zástupci delegace německého Rietbergu přivezli do polského města Glogówek jako dar přátelům ovocné stromy v kontejnerech. Namísto tří ale jen dva: jeden pro Glogówek, druhý pro Vrbno pod Pradědem. Ten třetí by mohl růst ve francouzském Ribéracu. Tedy pokud by Francouzi přijeli do Polska autobusem a ne letadlem, jímž by živý stromek jen obtížně přepravovali domů. A tak starosta Ribéracu na rozdíl od svých kolegů z Vrbna a Glogówku namísto živého stromku převzal od Němců symbolicky tašku nádherných jablíček. Byla sobota 29. září 2012 a ve sportovní hale v Glogówku vrcholily Evropské dny partnerských měst společnou večeří a taneční zábavou obyvatel čtyř měst, které pojí partnerství. Vrbno zatím spojuje partnerská smlouva s Glogówkem, ale nemusí zůstat jen u ní. Ribéračtí už pozvali na příští rok Vrbenské k návštěvě Francie a svého krásného kamenného města v kraji vinic a slunečnic. I tuhle chvíli bude Vrbenským připomínat jablůňka: našli pro ni prosluněné místo v nedávno renovované zahradě Mateřské školy Ve Svahu. Víte, co je na tom krásné? Tu mladinkou jabloň darovanou Rietbergskými na zahradě zasadily samy děti a jejich učitelky a budou o ni dále pečovat. Aby měla vše, co ke svému růstu potřebuje, aby už brzy rozkvetla a urodila první sladká jablíčka. Plody dobrého evropského sousedství...

Obrázek aktuality 01.10.2012

Volby do zastupitelstev krajů 2012

Rozhodnutím prezidenta republiky ve Sbírce zákonů č. 224/2012, částce 80. ze dne 27. června 2012 byly vyhlášeny volby do zastupitelstev krajů a stanoven termín jejich konání na pátek a sobotu 12.10. a 13.10.2012. Novinkou při tomto typu voleb je vydávání voličských průkazů. Informace k voličským průkazům, vzorové formuláře pro vydání voličského průkazu a plnou moc naleznete ZDE.

Obrázek aktuality 24.09.2012

Město Vrbno se představilo na slavnosti v Karlově Studánce

V sobotu 22. září se v lázních Karlova Studánka uskutečnil Lázeňský a regionální podzimní den spojený s oslavou Hornických slavností 2012. Také město Vrbno pod Pradědem tady mělo svůj stánek s nabídkou turistických průvodců, map pro pěší turisty i příznivce cykloturistiky, propagační materiály, odznáčky, čokoládky a další předměty. Stánek měl své místo poblíž Hudební haly, kam se s ohledem na nepřízeň počasí, vítr a déšť přesunul hlavní program a minul jej jen málokterý z lázeňských hostů a turistů. Více informací a fotografie zde: 

Obrázek aktuality 20.09.2012

Oznámení o rozšíření svozu tříděného odpadu

Město Vrbno pod Pradědem rozšířilo od září 2012 svoz tříděného komunálního odpadu v pytlích z místních částí Vidly a Bílý Potok, který zajišťují TECHNICKÉ SLUŽBY VRBNO s.r.o. Svoz bude prováděn každé první pondělí v měsíci. Každé domácnosti bude přiloženo 1 balení odpadových pytlů. Vytříděný odpad v pytlích ukládejte  k místní komunikaci. Děkujeme.

Obrázek aktuality 13.09.2012

Zámeček Grohmann znovu slouží návštěvníkům

Zámeček Grohmann je znovu otevřen a opět se stává pýchou města. Provozovatelé za podpory firmy Czasch s.r.o. Bruntál se snaží postupně zámečku navrátit jeho původní podobu a umožnit návštěvníkům objevovat kouzlo starých časů. Po interiéru restaurace procházejí rekonstrukcí také další prostory zámečku. Zatím funguje restaurace, která nabízí čtyři denní menu a sestavuje nový jídelníček odpovídající moderní gastronomii, brzy by měly sloužit také prostory hotelu pro ubytování. Provozovatelé nabízejí areál zahrady a prostory zámečku organizacím k pořádání různých společenských a kulturních akcí, zájem o užívání prostor projevil už Spolek Přátelé Vrbenska, který tady chce zřídit malou muzejní expozici. Už letos by tady měly proběhnout důstojné vánoční trhy s jarmarkem.

novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 130 131 132 133 134 135 [...] 140 [...] 154 starší
load