Dnes je 28.9.2023 a svátek má Václav, Den české státnosti

Aktuality

Obrázek aktuality 01.05.2014

Přerušení dodávky elektřiny ve třech dnech - 27., 28. a 29. května

Oznamujeme občanům, že 27.5.2014 od 7.40 - 16.00 hod. dojde k přerušení dodávky elektrické energie -  pro místní části Bílý Potok a Vidly - více informací najdete zde + mapka a následující den 28.5.2014 v čase od 7.30 - 15.00 hod. ve Vrbně pod Pradědem - ulice Sadová, Husova a na ně navazující místa. Mapku a informace najdete zde. Následuje odstávka dodávky elektřiny v Železné 29.5.2014 od 7.40 - 16.00 hod., mapku a informaci najdete zde. ČEZ Distribuce a.s. děkuje občanům za pochopení.

Obrázek aktuality 24.04.2014

Jarní úklid ve městě Vrbně pokročil

Ve Vrbně pod Pradědem pokračuje jarní úklid, Technické služby Vrbno s.r.o. přistaví v pátek 25. dubna velkoobjemové kontejnery do těchto lokalit: ul. Školní (u IV. ZŠ), Chelčického (uprostřed), Polní (u garáží), Družstevní (u garáží), V Dolíku. Následující víkend od 2. do 4. května budou kontejnery umístěny v Mnichově (hřiště, křižovatka u Rákosí, most u Zelinků a na točně autobusů) a v Železné (u obchodu). Poslední víkend 9. až 11. května se kontejnerů dočkají lidé v Bílém Potoce (pod křižovatkou Bílopotocká a Černohorská) a Vidlích (panely za Komárkovými). 

Obrázek aktuality 24.04.2014

Můžete se účastnit soutěže Jak šmakuje Moravskoslezsko

Moravskoslezský kraj vyhlásil už čtvrtý ročník kulinářské soutěže pro širokou veřejnost Jak šmakuje Moravskoslezsko, která podporuje krajovou gastronomii, objevuje originální recepty, láká labužníky na gastronomické zážitky. Chcete-li i vy svěřit oblíbený rodinný recept, který se u vás vaří po generace, máte šanci do 30. června 2014. Můžete se přihlásit prostřednictvím webových stránek, přitom autoři nejlepších receptů budou odměněni. Krom toho z receptů bude sestavena další krajová kuchařka, v partnerských restauracích po celém kraji bude pořádáno třiadvacet  Moravskoslezských večerů plných dobrého jídla a pití. (ak)

Obrázek aktuality 23.04.2014

Pozvánka do Čarodějné říše pod Vysokou horou

Čarodějnice a čarodějové, malí i velcí, jsou zváni v sobotu 26. dubna ve 14 hodin na Skalku na Bělidle, do Čarodějné říše pod Vysokou horou.  Potkáte čarodějnici od Bludného kamene, černokněžníka Záhadu, Pavoučici ze Skalky, Hejkala z Bělidla, čaroděje Velké Bydlo i vodníka Mirkova pramene. Kdo zvládne čarodějnickou zkoušku, získá mimo jiné povolení k odletu na Petrovy kameny. Kdo přijde v masce či kostýmu, dostane závdavkem špekáček k opékání. Akci pro širokou veřejnost připravuje spolek Přátelé Vrbenska. (ak)

Obrázek aktuality 15.04.2014

Topíte ekologicky a šetrně k lidskému zdraví?

Ovzduší je pro člověka jednou z nejdůležitějších složek životního prostředí, bez které se nemůže obejít. Vdechovaný vzduch a vše, co obsahuje se dostává až do nitra lidského těla a přímo tak působí na zdraví člověka. Proto je kvalitě ovzduší věnována velká pozornost. Problém prachového znečištění se tak netýká zdaleka pouze průmyslových oblastí a velkých měst, ale i malých obcí. Právě v nich se nejčastěji dosud spaluje nekvalitní uhlí nebo dokonce odpadky. Navíc jsou v provozu kotle staré někdy i několik desítek let, často ve špatném technickém stavu. Čtěte dále zde: 

Obrázek aktuality 14.04.2014

Nabídka pro obyvatele Mnichova

Domov pro seniory Vrbno nabízí také v měsíci dubnu občanům místní části Mnichov možnost využít služeb profesionálního holiče přímo v prostorách Domova. Pánové i dámy mohou přijít a nechat se ostříhat ve středu 16. dubna od 8:30 do 12 hodin.(ak)

Obrázek aktuality 14.04.2014

Chcete vědět více o singletracku, bobové dráze a sjezdovkách?

Město Vrbno pod Pradědem zve občany na prezentaci rozvojových záměrů cestovního ruchu. Zájemci se mohou dozvědět více informací o singletracku, bobové dráze a ski aréně se sjezdovkami odpovídajícími i standardům pro závodní lyžování. Prezentace se uskuteční v sále Střediska kultury a vzdělávání Střecha ve středu 16. dubna 2014 od 15,30 hodin. Jste srdečně zváni.(ak)

Obrázek aktuality 04.04.2014

Podívejte se na podnětný dokument o Jeseníkách a zdejších lidech

Česká televize uvedla v rámci pořadu Nedej se zajímavý dokumentární film Mariána Poláka JESENICKÁ TAJEMSTVÍ. Představuje zajímavé osobnosti, které žijí na Vrbensku v souladu s přírodou, angažují se v neziskových organizacích, zachraňují stopy našich předků, chrání přírodu před mamutími investicemi, rozvíjejí nové tradice pro dobré sousedství, sounáležitost a budoucnost nás i příštích generací. Poslechněte si výpovědi předsedkyně sdružení Actaea Katky Kočí, průvodce po Jeseníkách Jana Vally, předsedy spolku Přátelé Vrbenska Karla Michaluse i dobrovolného strážce přírody, ekologického zemědělce Stanislava Zámečníka, poznejte zajímavé nápady a záměry, přemýšlejte. Dokument je přístupný na  internetových stránkách ČT zde. (ak)

Obrázek aktuality 01.04.2014

Římskokatolická farnost vyhlásila sbírku na opravy kostela sv. Michaela

Římskokatolická farnost ve Vrbně pod Pradědem vyhlásila veřejnou sbírku na opravu kostela sv. Michaela. Ten byl uzavřen po mši 29. září 2013 z bezpečnostních důvodů, v interiéru opadávají části omítek. Transparentní účet pro veřejnou sbírku byl otevřen u FIO banky, číslo účtu: 2900458315, kód banky 2010. Opravy kostela žádají až osm milionů korun, jen na lešení musí farnost vynaložit až půldruhého milionu korun. Po instalací prostorového lešení by mohly začít opravy stropů, současně by kostel mohl sloužit věřícím.(ak)

Obrázek aktuality 31.03.2014

Vrbno, jak ho možná ani neznáte

Na sociálních sítích se objevil odkaz na panoramatický snímek Vrbna pod Pradědem složený údajně z 1200 jednotlivých fotografií. Dovoluje podívat se na město obklopené lučními nivami, lesy a s panoramatem horských kopců okolo (s popisy názvů), ale také hodně zblízka do ulic. Až tak, že můžete hledat a docela snadno najít zakomponovanou legrácku v podobě Forresta Gumpa sedícího poklidně na lavičce, nebo Tolkienovu postavu Gluma a další. Autorem snímku pořízeného v únoru je Tomáš Obadal.

novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 130 131 132 133 134 135 [...] 140 [...] 160 [...] 169 starší
load