Dnes je 20.5.2022 a svátek má Zbyšek

Aktuality

Obrázek aktuality 16.07.2012

Poslední byty po rekonstrukci byly předány

Za účasti vedení firmy Kamenský stavební konstrukce pana Pavla Kamenského a pana Ing. Františka Kamenského, který celou dobu opravy domu čp. 488 na Krejčího ulici po požáru práce vedl, byly ve čtvrtek 12.7. vedoucí MPO Ing. Pešatovou a starostkou Ing. Kudelovou předány byty v nadzemním podlaží zpět do užívání nájemníkům. Pokračování článku zde:

Obrázek aktuality 12.07.2012

Retenční nádrž neslouží ke koupání

Na toku Střední Opavy v katastrálním území Železná lidé chtiví koupání opakovaně zahrazují průtok přehrážky retenční nádrže. Ucpávají průtočná okna s cílem vylepšit podmínky pro koupání a plavání, vlivem toho voda přetéká přes hranu. Lesy ČR jako správce toku a investor protipovodňových prvků zajistil koncem června nápravu stavu, ale v průběhu tří následujících dnů lidé znovu přehrážku utěsnili a navíc odstranili informační tabule o zákazu vstupu. Z toho důvodu vedení Lesů ČR o situaci informovalo radnici i obvodní oddělení Policie ČR. Upozorňujeme občany i návštěvníky města, že jakékoli zásahy do retenční nádrže a též do dalších protipovodňových prvků na toku Opavy nejsou povoleny a mohou být klasifikovány jako trestný čin poškozování cizí věci. Více zde: Dopis Lesů ČR  

Obrázek aktuality 12.07.2012

Můžete se vyjádřit ke koncepci zlepšení kvality ovzduší

Ministerstvo životního prostředí zahájilo zjišťovací řízení ke koncepci „Aktualizace Krajského integrovaného programu ke zlepšení kvality ovzduší Moravskoslezského kraje“. Každý může Ministerstvu životního prostředí, odboru posuzování vlivů na životní prostředí a integrované prevence zaslat své písemné vyjádření k oznámení koncepce do 20 dnů ode dne zveřejnění informace o oznámení koncepce na úřední desce kraje. Text oznámení koncepce je k dispozici v Informačním systému SEA na internetové stránce ZDE nebo na úřední desce města Vrbna pod Pradědem.

Obrázek aktuality 23.06.2012

Před cyklobusy vyjedou turistbusy

V Jeseníkách budou od soboty 2. června až do konce září jezdit turistbusy. Nová služba společnosti Veolia Transport Morava umožní lidem snáze a bez přestupů dostat se do zajímavých turistických míst, přitom jízdné bude tarifní, stejně jako u jiných běžných autobusových spojů. První turistbus vyjede už tuto sobotu z Šumperka a bude projíždět Vrbnem pod Pradědem, druhý vyrazí na trasu v neděli 10. června z Ostravy, Vrbno ale mine. Oba spoje mají cílovou stanici na Ovčárně. V odpoledních hodinách se budou turistbusy vracet zpět po stejné trase. Nové turistické autobusy nejsou určeny pro cyklisty a přepravu jejich kol, ti mohou od 1. července využívat již zavedené cyklobusy. Více informací o službě, která zkvalitní turistický ruch v Jeseníkách, včetně jízdních řádů najdete zde:

Obrázek aktuality 21.06.2012

Patří Praděd do našeho města? Vyjádřete se v anketě

První reakce na zprávu o nabídce řezbáře Jiřího Halouzky umístit ve Vrbně pod Pradědem sochu Praděda jsou nadšené i striktně odmítavé. Někteří lidé považují sochu za již příliš opakovanou na jiných místech nebo svým námětem a materiálem nesourodým prvkem v centru města, jiným se nápad naopak velmi líbí. Určitě je správné, aby se občané a také jiní návštěvníci našich internetových stránek mohli k návrhu vyjádřit jednak přímo – telefonem či podnětem na podatelnu radnice, na zastupitelstvu nebo jednoduše hlasováním v nové anketě. Prostoru pro to budou mít dost, řezbář momentálně nemá pro své dílo vhodný kus kmene, ten by chtěl získat právě od vrbenské radnice. Více zde:

Obrázek aktuality 20.06.2012

Návrhy jízdních řádů dráhy se připomínkují

Do středy 4. července mohou občané podávat písemně připomínky k návrhu jízdních řádů drážní dopravy, připravovaných na období 2012/2013. Návrhy jízdních řádů - včetně regionální trati Milotice nad Opavou-Vrbno pod Pradědem - jsou vyvěšeny na internetových stránkách Moravskoslezského kraje v sekci Veřejná správa, části Doprava, části Veřejná doprava - všechny trati pod bodem č. 7 a ZDE návrh jízdního řádu regionální trati č.313. Objednávka drážní dopravy ze strany Moravskoslezského kraje je v obdobném rozsahu jako pro právě platný jízdní řád. V případě omezení, popřípadě zrušení příspěvku státu na financování drážní osobní dopravy, by došlo ke změně jízdního řádu, spočívající v omezení drážní dopravy.

Obrázek aktuality 20.06.2012

Může něco ve městě zůstat hezké?

Při pohledu na fotografie z nového schodiště na spojce školních objektů člověka napadá, jestli něco v našem městě může zůstat hezké, nepoškozené, jedním slovem funkční. Tohle není jen vandalismus, to je čirá neúcta k práci druhých. Možná se u spouštění kontejneru ze schodů někdo skvěle bavil, aniž by ovšem znal význam slova humor, aniž si někdy sám při smysluplné práci sáhl na dno svých sil. Docela smutná vizitka některých obyvatel… 

Obrázek aktuality 07.06.2012

VRBENSKÉ SLAVNOSTI 2012

V letošním roce se budou slavnosti konat v sobotu 23. ČERVNA 2012 v areálu koupaliště. Těšit se můžete na kapelu BUTY, vrbenský PROTON, dechový orchestr Brass Band ŠohajJirku Koběrského se skupinou LIFE, na Acousticu. Představí se děti z polského Glogówku i od nás. Nebude chybět oblíbená zábava se skupinou Mirabel a již tradiční ohňostroj. Slavnostmi nás bude provázet Jirka Jekl z Hitrádia Orion. Ve velkokapacitním stanu bude probíhat minimaraton Zumby a improvizační vystoupení týmu O.LI.V.Y.  Pro děti jsou nachystány balónkové dílny a pohádka Mušketýři z pohádek. V rámci akce si budete moci prohlédnout závodní auta. Vstupné: 60,- Kč, děti do 10 let zdarma. Program slavností 
Víte, že skupina Buty po šestileté pauze vydala nové CD nazvané Duperele? Více zde

Obrázek aktuality 06.06.2012

Do města se vrátí závod minikár

Vrbenské slavnosti 2012 se blíží mílovými kroky a s nimi i doprovodné akce. Zejména páni kluci se mohou těšit po letech přestávky na závod minikár, které budou od ulice Křivé sjíždět až dolů k hřišti. Určitě to bude skvělá podívaná. Podívejte se ZDE, s jakou trasou se počítá, závod minikár připravovaný bruntálským Centrem volného času sice přinese dopravní omezení, ale pouze na vymezenou dobu. Těšíme se na vzrušující divácký zážitek. Pro další podrobnosti klikněte ZDE

Obrázek aktuality 31.05.2012

Daruje se kříženec velkého knírače

Hledáme nový domov pro nalezeného ročního psa křížence velkého černého knírače, kterého se 14.5.2012 někdo zbavil ne zrovna hezkým způsobem. Uvázal ho u Nonstop baru v centru města a ponechal napospas svému osudu. O pejska se doposud nikdo nepřihlásil, a tak mu hledáme nový domov. Pejsek je velmi hravý a dost temperamentní, proto potřebuje nového majitele, který již má zkušenosti s velkými plemeny psů a velkého psa zvládne. Měl by mít rovněž vhodné podmínky pro držení psa, nejlépe zahradu a prostorný kotec s výběhem. Pes je velmi živý a ostražitý, bude z něj i dobrý hlídač. Je očkovaný, odhmyzený v dobrém zdravotním stavu. Kdo by případně psíka poznal nebo by měl o něj zájem, nechť kontaktuje v pracovní dny pracovníka MěÚ Vrbno p.P. paní Martinu Matuškovou, tel. 554 795 118, email: martina.matuskova@vrbnopp.cz .

Obrázek aktuality 25.05.2012

Prodeje pozemků

Na čtvrtečním zasedání zastupitelstva, které se bude konat dne 14. 6. 2012 budou naši zastupitelé mimo jiné také projednávat prodeje pozemků. Na odkaze níže máme pro Vás seznam pozemků připravených k prodeji. Tuto sekci můžete kdykoliv sledovat, pokud si v menu stránek vyhledáte Městský úřad - Odbory MěÚ - Majetkoprávní odbor - Informace a formuláře majetkoprávního odboru a Prodeje pozemků. Prodeje jsou zveřejněny taktéž pravidelně v souladu se zákonem na úřední desce. Podrobnosti zde: 

Obrázek aktuality 25.05.2012

Naše město krásně rozkvetlo

Veřejná zeleň i některé plochy ve Vrbně rozkvetly začátkem týdne stovkami macešek a desítkami plektrantusů, známých mezi lidmi pro svou vůni jako „kostelníčky“. Vysadily je pracovnice radnice společně s lidmi zapojenými ve veřejné službě u Technických služeb Vrbno s.r.o. Letos záhonům na „kolonádě“ i truhlíkům v trávníku a při parkovišti u nákupního centra dominují žlutá a modro-fialová barva. „V příštích dnech přibudou ještě hledíky, s jejich výsadbou počítáme pro vysoké truhlíky a také na městském hřbitově,“ potvrdila Lenka Olehlová z Městského úřadu.

novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 129 130 131 132 133 134 135 [...] 140 [...] 151 starší
load