Dnes je 19.1.2022 a svátek má Doubravka

Aktuality

Obrázek aktuality 20.01.2012

Pozvánka na mimořádné zastupitelstvo

Mimořádné 7. jednání Zastupitelstva města Vrbna pod Pradědem se uskuteční ve čtvrtek 26. ledna 2012 v 16 hod v sále Střediska chytrých aktivit. Předmětem jednání je návrh rozpočtové změny č. 1/2012 – finanční výpomoc občanům postiženým požárem bytového domu na ulici Krejčího č.p. 487 a 488.

Obrázek aktuality 19.01.2012

Info pro nájemníky

Vážení nájemníci domů č.p. 487, 488 na Krejčího ulici, Vaše pošta včetně novin a časopisů, bude až do odvolání ukládána na poště u přepážky č. 1. Zde si ji můžete vyzvednout.

Obrázek aktuality 19.01.2012

Výzva nájemníkům domu č.p. 487,488 na ulici Krejčího ve Vrbně pod Pradědem

Vyzýváme tímto nájemníky bytů ve výše uvedených domech, aby se dostavili na Městský úřad ve Vrbně pod Pradědem do kanceláře č. 210 – 2. podlaží – p. Iveta Pešatová  za účelem projednání náhradního ubytování. Na základě rozhodnutí rady města bude každému řádně evidovanému nájemníkovi vyplacena jednorázová nenávratná finanční výpomoc ve výši 1.000,-Kč. Příspěvek bude vyplácen v kanceláři č. 213 – 2. podlaží – p. Alena Martínková od pondělí 16.1.2012. 

Obrázek aktuality 19.01.2012

Prodej nepotřebného nábytku

Oznamujeme, že v pátek 27.1.2012 od 9.00 - 11.00 hod., bude v bývalé administrativní budově areálu Vrsan (Jesenická č.p. 196) probíhat prodej nepotřebného kancelářského nábytku. Cena za jednotlivé kusy se bude pohybovat od 10 Kč do 250 Kč.

Obrázek aktuality 18.01.2012

Co budou rodiny ze zničených bytů ještě potřebovat

 Radnice děkuje všem lidem, kteří do těchto chvil přivezli své dary lidem z bytů poničených sobotním, požárem, nebo přispěli finanční částkou. V tuto chvíli už nepotřebujeme oblečení, ale můžete pomoci i nadále: potřebujeme vybavení do kuchyně, hlavně hrnce, příbory, talíře a další kuchyňské potřeby; lidé potřebují také ložní povlečení, elektrospotřebiče, například rychlovarné konvice, opékače, mikrovlnné trouby, žehličky a další. Potřebují také úklidové prostředky, jako smetáky, kbelíky, podlahové hadry, také hygienické potřeby. Pokud chcete darovat nábytek, ozvěte se, prosím, na podatelnu radnice telefonem 554 795 111 nebo mailem podatelna@vrbnopp.cz,  nabídky soustředíme a budeme je předávat lidem. V tuto chvíli nemáme prostory, kam bychom mohli nábytek ukládat. Děkujeme!

Obrázek aktuality 18.01.2012

Centrum sociálních služeb

Stále stoupající zájem občanů o bezplatné poskytování právního, psychologického a sociálního poradenství ve Vrbně pod Pradědem nás utvrzuje v tom, jak jsou tyto služby potřebné a žádané. Centrum sociálních služeb nabízí tyto služby: Psychologické poradenství - Mgr. M. Piňos, Právní poradenství - JUDr. Miroslava Virágová a Sociální poradenství - Ing. Aleš Šupina. Více informací o zřízených službách a termínech konání naleznete zde:

Obrázek aktuality 16.01.2012

Přijďte si pro svou knihu na podatelnu

Na podatelně radnice pokračuje i v novém roce bezplatné vydávání knihy „Vrbno pod Pradědem – Ohlédnutí za minulostí dávnou i nedávnou", kterou s finanční podporou města vydal Spolek Přátelé Vrbenska. Za necelé čtyři týdny radnice vydala občanům už bezmála polovinu všech výtisků, o brožovanou knihu se spoustou historických i současných fotografií je velký zájem. Pro knížku si přicházejí už také občané, kteří do schránek svých domácností zaviněním špatné roznášky Českou poštou nedostali svůj číslovaný odběrní kupón, nebo ho nedopatřením vyhodili s barevnými reklamními letáky. Připomínáme, že pro každou domácnost ve městě, v místních částech Železná, Mnichov, Bílý Potok a Vidly, je připraven jeden výtisk knihy, nelze tedy pro dvou- či třígenerační rodinu v jedné domácnosti vybrat více knih. Nemáme výtisky ani pro občany Ludvíkova a Karlovy Studánky, kteří kupon získali chybnou roznáškou pošty. Knihy budeme občanům města vydávat zdarma až do konce února. Teprve pak, pokud zůstanou nevydané výtisky, mohou jít zbylé knihy do volného prodeje.

Obrázek aktuality 15.01.2012

Městský ples se blíží

Jubilejní 15. ples města a městských organizací se uskuteční už tento pátek od 20 hod v sále Klubu Mír a v prodeji jsou poslední vstupenky. Přijďte si poslechnout hudbu kapely Queen a Elvise Presleyho, zatančit si. Vstupenky s místenkou si můžete zakoupit v kanceláři p. Musilové až do pátku, případně na místě před zahájením plesu. Vstupenky jsou slosovatelné, hlavní cenou je plochý televizor. Ples začne v pátek 20. ledna ve 20 hodin.

Obrázek aktuality 20.12.2011

Rada města ocenila tři osobnosti a jeden tým

Závěr roku je tím správným okamžikem k ocenění mimořádných skutků. Rada města Vrbna pod Pradědem rozhodla v roce 400. výročí povýšení osady na svobodné horní město ocenit Spolek Přátelé Vrbenska, který se zasloužil o sestavení a vydání knihy „Vrbno pod Pradědem – Ohlédnutí za minulostí dávnou i nedávnou.“ Ocenění z rukou starostky Ing. Heleny Kudelové a místostarosty Ing. Miloše Lasoty převzal předseda Spolku Přátelé Vrbenska Karel Michalus. Rada  města také vyjádřila poděkování dvěma výjimečným pedagogům – PaedDr. Michaele Hradilové, která se zasloužila o založení Sportovního gymnázia, léta byla jeho ředitelkou a poté, co se z města odstěhovala, systematicky sbírá data a sestavila kroniky města z let 2000 – 2007 v roli kronikářky; druhým oceněným je Ivan Hába, dlouholetý, dnes už bývalý ředitel vrbenské Základní školy, který svůj volný čas věnuje také mnohým aktivitám ve prospěch dětí i ostatních občanů města, zejména pak tréninkům malých sportovců včetně šachistů. Oceněn byl také podnikatelský počin – Rada města vyjádřila vrbenskému podnikateli Rostislavu Srostlíkovi uznání za zdařilou investici, nový výrobní provoz postavený na ulici Nádražní v části bývalého areálu Odetka, který respektuje moderní městskou architekturu. Oceněným blahopřejeme.

Obrázek aktuality 20.12.2011

Občané uchovají v srdci vzpomínku na Václava Havla

Občané města Vrbna pod Pradědem s bolestí a zármutkem přijali zprávu o úmrtí Václava Havla. Ve své mysli uchováme vzpomínku na člověka dobrého srdce a otevřené mysli, který pro svou zemi a nás všechny tolik vykonal. Kondolenční kniha je umístěna v druhém podlaží Městského úřadu, zájemci v ní mohou podpisem vyjádřit soustrast a podporu blízkým Václava Havla.

novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 129 130 131 132 133 134 [...] 140 [...] 148 starší
load