Dnes je 19.1.2022 a svátek má Doubravka

Aktuality

Obrázek aktuality 26.02.2012

Čas vyhrazený besedě s dr. Roučkem ani nestačil


Do Vrbna pod Pradědem a Jeseníku se ve středu 22. února vydal místopředseda Evropského parlamentu dr. Libor Rouček, aby s mladými lidmi i dalšími zájemci z řad veřejnosti besedoval o všem, co je zajímá o Evropské unii, prioritách, politice i fungování orgánů EU. Na besedu ve Středisku kultury a vzdělávání Střecha se vydali hlavně studenti gymnázia a někteří z nich vydrželi i po plánovaném ukončení besedy, kdy se v hloučku neformálně dále diskutovalo o aktuálních událostech a všem, co mladé lidi zajímá. Atmosféru setkání přibližují naše fotografie, které nám poskytl Ladislav Olejníček.
 

Obrázek aktuality 24.02.2012

Mohou oslovit i vás


Také v našem městě by mohli ve dnech 25. února až 13. května oslovit některé domácnosti zástupci Českého statistického úřadu (ČSÚ). Ten stejně jako vloni organizuje výběrové šetření o životních podmínkách domácností v České republice, které pomáhá získávat srovnatelné údaje o sociální a ekonomické situaci v celkem 30 evropských zemích a data pro výpočet ukazatelů peněžní a materiální chudoby. Šetření se uskuteční v celkem 10712 domácnostech na území celé republiky náhodně vybraných počítačem. Pokud tazatelé vyškolení ČSÚ zazvoní u vašich dveří, musí se prokázat průkazem a příslušným pověřením, nebo průkazem zaměstnance ČSÚ. Ve všech fázích zpracování získaných údajů je zaručena anonymita, data nemohou být nijak zneužita. Případné dotazy k šetření „Životní podmínky 2012“ zájemcům sdělí Ing. Eva Kramolišová z Krajské správy ČSÚ v Ostravě, na tel. 595131212, nebo emailové adrese: eva.kramolisova@czso.cz.
 

Obrázek aktuality 23.02.2012

Získejte značku JESENÍKY originální produkt®

Každý region má svůj neopakovatelný charakter daný přírodním bohatstvím, kulturou a staletými tradicemi jeho obyvatel. Také výrobky a produkty pocházející z Jeseníků nesou část tohoto charakteru – je do nich vložena práce místních řemeslníků a zemědělců i část jejich duše. Cílem regionálního značení je zviditelnit tradiční region Jeseníky, známý svou zachovalou přírodou, tradicemi a historií. Regionální značka pro výrobky a nově také ubytovací a stravovací služby zaručuje vedle jejich kvality a šetrnosti k přírodě především jejich původ a vazbu na území Jeseníků. Více zde:
 

Obrázek aktuality 06.02.2012

Vyskytly se první potíže s dodávkou tepla


Dlouhotrvající mrazy působí problémy v některých objektech ve Vrbně pod Pradědem, protože i za chodu zamrzá potrubí a odpady v domech i kotelnách. Zaznamenali jsme poruchy v dodávkách tepla, výpadky ve vytápění se projevily lokálně v noci na sobotu 4. února, kdy poklesy tlaku dodávaného plynu shodily uzávěry plynu, také výhřevnost plynu je nižší než dříve. Pracovníci společnosti TEPLO VRBNO s.r.o. závady odstraňují bez odkladu, městské kotelny jedou naplno, po celou noc je v provozu také noční přitápění. Je důležité, aby lidé v třeskutých mrazech neodstavovali ventily radiátorů doma, ale ani v sušárnách a dalších společných prostorách domů. O riziku zamrzání vědí i majitelé rodinných domů, kteří nyní o poznání více topí také ve sklepích a garážích, aby zabránili zamrzání vody v topení i na přívodech z vodovodního řadu. 

Obrázek aktuality 03.02.2012

Práce pokračují v rychlém tempu

Necelé tři týdny po ničivém požáru sanační práce pokračují v rychlém tempu. Zatímco nájemníci domu č.p. 487 na ulici Krejčího se mohli vrátit do svých bytů do týdne po neštěstí, lidé z domu č.p. 488 musí ještě počkat. V prvním a druhém patře jejich domu rychle pokračují výmalby, opravy podlah a elektroinstalace dle rozsahu poškození po zatečení vody zhašení a nájemníci se do svých opravených bytů vrátí do 12. února. Lidé z horních dvou pater si na ten den ještě počkají: rekonstrukční práce budou většího rozsahu, horní patro se bude stavět nově od úrovně věnce. Nyní je objekt provizorně zastřešen. Více informací naleznete zde: 

Obrázek aktuality 01.02.2012

Poděkování vrbenským občanům od Dagmar Havlové

Na radnici do Vrbna pod Pradědem dnes přišlo poděkování Dagmar Havlové občanům Vrbna pod Pradědem za upřímné projevy soustrasti projevené v prosinci v kondolenční knize Václavu Havlovi. Vyjadřuje dojetí, jak se občané města přihlásili k dílu a hodnotám, které Václav Havel vyznával. Více zde:

Obrázek aktuality 26.01.2012

Granty na rok 2012

Město Vrbno pod Pradědem vyhlašuje na rok 2012 granty zaměřené na oblast kultury a sportu. Grant je určen pro příspěvkové organizace, občanská sdružení a spolky. Cílem je podpořit rozvoj společenského, kulturního a sportovního života ve městě, zejména s důrazem na využití volného času dětí a mládeže. Uzávěrka přihlášek je 12.2.2012. Podrobné informace a formulář žádosti o grant naleznete zde:

Obrázek aktuality 21.01.2012

Veletrh cestovního ruchu Regiontour 2012


Zástupci města Vrbna pod Pradědem se stejně jako i v letech předchozích účastnili na výstavišti v Brně mezinárodního veletrhu turistických možností v regionech REGIONTOUR 2012. Letos se jednalo o jeho 21. ročník. Zúčastnily se firmy z 20 zemí vystavující na ploše cca 10 400 m2 . V rámci vystavujících firem se zde prezentoval stánek Moravskoslezského kraje, jehož součástí byl i stánek města Vrbna pod Pradědem. Během čtyř dnů si veletrhy prohlédlo téměř 30 tisíc návštěvníků, profesionálů v cestovním ruchu i koncových klientů. Fotogalerie zde:

Obrázek aktuality 20.01.2012

Ukončili jsme sbírku ošacení, pokrývek a dalších předmětů


Radnice velmi děkuje všem lidem, kteří zcela spontánně hned od prvních hodin po ničivém požáru bytů na ulici Krejčího začali přinášet postiženým rodinám oblečení, pokrývky, povlečení a další pomoc. V tuto chvíli radnice už sbírku ukončila, ale pokračuje finanční sbírka. Ta pomůže za čas po rekonstrukci bytů rodinám i jednotlivcům vybavit své domovy alespoň základním vybavením podle jejich potřeb. Děkujeme.
 

Obrázek aktuality 20.01.2012

Pozvánka na mimořádné zastupitelstvo

Mimořádné 7. jednání Zastupitelstva města Vrbna pod Pradědem se uskuteční ve čtvrtek 26. ledna 2012 v 16 hod v sále Střediska chytrých aktivit. Předmětem jednání je návrh rozpočtové změny č. 1/2012 – finanční výpomoc občanům postiženým požárem bytového domu na ulici Krejčího č.p. 487 a 488.

Obrázek aktuality 19.01.2012

Info pro nájemníky

Vážení nájemníci domů č.p. 487, 488 na Krejčího ulici, Vaše pošta včetně novin a časopisů, bude až do odvolání ukládána na poště u přepážky č. 1. Zde si ji můžete vyzvednout.

novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 128 129 130 131 132 133 134 [...] 140 [...] 148 starší
load