Dnes je 25.6.2022 a svátek má Ivan

Aktuality

Obrázek aktuality 24.09.2013

Obnova kaple Panny Marie Sněžné je u konce

Dne 15. srpna 2013 byla ukončena stavba nové obnovené kaple zasvěcené Panně Marii Sněžné, která se nachází na kraji lesa nad Železnou. Realizaci stavby provedla firma Radek Menšík z Vrbna pod Pradědem. Kaple byla postavena na původním betonovém základě. Fasáda a štíty jsou svisle obloženy modřínovými prkny. Původní modřínový šindel byl nahrazen šindelem smrkovým a byl položen ve dvojitém kladení. Okna jsou dřevěná jednoduchá, dveře jsou dřevěné. V kapli jsou po stranách umístěny 2 lavičky. Původní kaple zde stávala od roku 1878, kdy byla vysvěcena. V šedesátých letech minulého století došlo k násilnému vandalskému vniknutí a kaple od té doby chátrala. Dlouholetý záměr obnovit kapli se povedl i díky dotaci. Více informací naleznete zde:

Obrázek aktuality 10.09.2013

Začíná podzimní úklid

Oznamujeme občanům, že radnice zajišťuje pro podzimní úklid umístění velkoobjemových kontejnerů v ulicích města. Pracovníci Technických služeb v pátek 13. září 2013 rozmístí kontejnery na sídlišti Husova u hřiště, na náměstí Sv. Michala u hřiště, Ve Svahu pod mateřskou školou a v ulici na Nových dobách u parkoviště nad Nonstopem. Kontejnery zde budou k dispozici až do neděle. Příští víkend budou rozvezeny zase na další místa dle rozpisu. Upozorňujeme, že tyto kontejnery nejsou určeny na nebezpečný odpad a na shrabky ze zahrad a veřejných ploch. Rozpis umístění kontejnerů naleznete ZDE.

Obrázek aktuality 09.09.2013

17. ročník celostátní akce TÝDEN KNIHOVEN

Městská knihovna ve Vrbně pod Pradědem se připojila k 17. ročníku celostátní akce "Týden knihoven" a srdečně Vás zve ve dnech 30.9. - 4.10.2013, a nejen v těchto dnech, na návštěvu knihovny. Krom každodenních akcí, které jsou pro děti a jejich rodiče připraveny na dětském oddělení, bude současně probíhat např. přihlašování nových čtenářů zdarma, burza knih, prodej vyřazených knížek, amnestie dlužníků, týden otevřených dveří a jiné. Na Vaši návštěvu se těší knihovnice. 

Obrázek aktuality 09.09.2013

Pozvání na XIX. Mezinárodní festival pěveckých sborů

Město Vrbno pod Pradědem a Pěvecký sbor města Vrbna pod Pradědem, člen Unie českých pěveckých sborů, Vás srdečně zvou na XIX. MEZINÁRODNÍ FESTIVAL PĚVECKÝCH SBORŮ, který proběhne v sobotu 5. října 2013 v Klubu Mír od 16.00 hod. Zaposlouchat se můžete do příjemných tónů čtyř pěveckých těles - Pěveckého sboru Pavlíny Zámečníkové z Kuřimi, Ženského pěveckého sboru Krnova, Pěveckého sboru z Polska a Pěveckého sboru města Vrbna pod Pradědem. Akce je spolufinancována z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Praděd a vstup je zdarma. Jste srdečně zváni.

Obrázek aktuality 09.09.2013

Den zdraví a sociálních služeb

Město Vrbno pod Pradědem a Středisko kultury a vzdělávání Střecha pro Vás připravili na sobotu 5. října 2013 od 9.00 - 13.00 hod. DEN ZDRAVÍ A SOCIÁLNÍCH SLUŽEB. Akce je zaměřena na prevenci civilizačních nemocí, kde Vám budou poskytnuty informace o zdravém životním stylu. Můžete si nechat zdarma změřit hladinu cukru v krvi, krevní tlak, množství tuku v těle a BMI. Součástí dne bude prezentace poskytovatelů sociálních služeb a sdružení, prezentace a poradenství zaměřené na zdravý životní styl, prodej zdravotnických potřeb a kosmetiky. Po celou dobu akce bude probíhat ochutnávka zdravých pokrmů. Program zpestří děti z Dětského domova z Vrbna pod Pradědem a také tombola. Srdečně zveme širokou veřejnost. 

Obrázek aktuality 09.09.2013

K Pradědu by mohl vyjíždět autobus s elektromotorem

Dopravní obslužnost oblasti Ovčárny a Pradědu by perspektivně mohlo vylepšit zařazení ekologického autobusu s elektromotorem typu SOR EBN 9,5. Na předváděcí jízdě z Karlovy Studánky na Ovčárnu a zpět vozidlo s dojezdem až 160 km na jedno nabití představil autodopravce Arriva Morava společně s domácím výrobcem autobusů řady SOR. Nízkopodlažní autobus je navíc vybaven mechanickou plošinou pro nástup osob na invalidním vozíčku či rodičů s kočárky. Pro případné zavedení elektrobusu potřebuje autodopravce získat dotaci na jeho nákup. (ak)

Obrázek aktuality 09.09.2013

S kamerou ve vitrážové dílně i v rodinné sklárně

Vrbno pod Pradědem navštívila v prvním týdnu září delegace partnerů ruského trhu cestovního ruchu, která přijela do Jeseníků na pozvání CzechTourismu a Euroregionu Praděd. Protože ve výpravě byl také malý tým regionální televize z Čeljabinsku natáčející cestopisný dokument, představí naše město a také šikovnost místních tvůrců potenciálním turistům. Natáčel ve vitrážové dílně Ivety Strnadové a také ve Sklárně Jakub, tedy u držitelů certifikátu Jeseníky - originální produkt. Podle vedoucí delegace Světlany Klimenkové jsou Jeseníky nesporně zajímavou destinací, hosté z Ruské federace byli unešení atmosférou lázní Karlova Studánka i vyhlídkou z Pradědu, byli ve Zlatorudných mlýnech u Zlatých Hor, na Rejvízu, v Nedělní škole řemesel ve Stránkém i Pradědově galerii v Jiříkově. (ak)

Obrázek aktuality 01.09.2013

Autobus vyveze na Praděd i vozíčkáře

Dopravce Arriva Morava druhým rokem vypravuje až k vyhlídkové věži na Pradědu autobus pro občany se sníženou mobilitou či jiným vážným zdravotním hendikepem, kteří by se sem sotva dostali. Letos zařadil do jízdního řádu sedm jízd, poslední na úterý 1. října. Autobus vyjíždí v 10,52 hod z dolního parkoviště v Karlově Studánce a zpět z Pradědu se vrací ve 12,20 hod. Autobus je určen pouze pro držitele průkazek ZP, ZTP a ZTP/P (s průvodcem). Vzhledem k omezenému počtu míst je jízdu nutno rezervovat telefonicky, v pracovních dnech v čase od 8 do 14 hod na telefonu 597 827 730. (ak)

Obrázek aktuality 01.09.2013

Přijďte ochutnat Jak šmakuje Moravskoslezsko

V rámci projektu "Jak šmakuje Moravskoslezsko?", který je realizován Moravskoslezským krajem a jeho partnery a od roku 2013 je spolufinancován Evropskou unií, se koná na zámku v Bruntále 3. ROČNÍK GASTROFESTIVALU. Uskuteční se v neděli 29.9.2013 od 9.00 hod., těšit se můžete na kuchařskou a barmanskou show, ochutnávky moravskoslezských specialit, ochutnávky originálních piv z minipivovarů, bohatý kulturní program pro dospělé i pro děti. Třešničkou na dortu bude koncert skupiny Charlie Straight. Akci moderuje Ivan Vodochodský. Bližší informace na plakátku nebo na stránkách facebooku.

Obrázek aktuality 31.08.2013

Vrbenská padesátka se jde už tuto sobotu

V sobotu 21. září 2013 se koná už 43. ročník dálkového pochodu Vrbenská padesátka. Děti i kmety, muže i ženy zve Klub vrbenských turistů. Start je mezi 6,00 a 9,45 hod u železničního nádraží ve Vrbně pod Pradědem a můžete si vybrat tři trasy v délce 12, 22 a 50 kilometrů. Děti do 15 let mohou startovat pouze v doprovodu dospělé osoby a na dvou kratších trasách. Každý účastník, který projde kontrolním stanovištěm na zvolené trase, si odnese domů jak účastnický list, tak skleničku s emblémem Vrbenská 50. Občerstvení si přibalte s sebou, zvolte kvalitní, dobře vyšláplou sportovní obuv. Po trase si lze občerstvení zakoupit v omezené míře, v cíli pochodu u chaty Sokolka nad Vrbnem pod Pradědem účastníci dostanou zdarma teplý čaj a chléb se sádlem a cibulí. Tady si můžete koupit teplé uzeniny i některé nápoje. Nejdelší trasa vede tudy: Vrbno p. P. - Na Výsluní - Pásmo Orlíka - Videlský kříž - Švýcárna - Barborka - Karlova Studánka - Hvězda - Malá Hvězda - Anenská myslivna - Sokolská chata. Upozorňujeme, že účastníci dálkového pochodu startují na vlastní nebezpečí. Přibrat si mobil je správná volba.

Obrázek aktuality 28.08.2013

Amatérští fotografové vystavují

V Galerii na radnici se ve středu 28. srpna slavnostně otevřela výstava nejlepších prací autorů fotosoutěže "Lidé na Vrbensku mým objektivem", jejíž součástí bylo vyhlášení výsledků fotosoutěže. V galerii můžete shlédnout přibližně 30 fotografií od 14 amatérských fotografů. Galerie na radnici je přístupna v pracovních dnech od 7.00 - 14.30 hod., v pondělí a středy do 17.00 hod. (polední přestávka je od 11.30 - 12.30 hod.). Srdečně Vás zveme. Fotografie z vernisáže naleznete zde:  

Obrázek aktuality 26.08.2013

Další bytové domy budou mít nová okna

Na základě výsledků výběrového řízení rozhodla Rada města Vrbna pod Pradědem o přidělení zakázky na výměnu oken společnosti RI OKNA a.s. (pobočka Jeseník). Jedná se o výměnu 91 ks oken v bytových domech na náměstí Svatého Michala 509 až 511. Jakmile bude se společností RI OKNA a.s. podepsána smlouva, bude nájemníkům těchto bytových domu oznámen termín výměny oken. 

novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 119 120 121 122 123 124 125 [...] 140 [...] 152 starší
load