Dnes je 18.5.2022 a svátek má Nataša

Aktuality

Obrázek aktuality 09.10.2013

Pozvánka na Beethovenův festival v polském Glogówku

Z našeho partnerského města - polského Glogówku - přišla pozvánka na již 21. ročník Slezského festivalu Ludwiga van Beethovena. Ten začal 3. října v Prudniku a poběží až do 27. října 2013. Milovníkům klasické hudby se nabízí večerní koncerty od 19 hod na radnici v Glogówku: 22. října klavírní improvizace Juliana Gembalského, 23. října koncert tří tenorů - Oskara Jasińského, Piotra Koprowského a Jang Li (Čína) za klavírního doprovodu Grazynyn Gruber. Ve čtvrtek 24. října se můžete vydat na recitál francouzské klavíristky Heléne Tysman, další den na klavírní recitál Krzystofa Ksiazeka. Sobotní večer přinese v 19,30 hod koncert v kostele sv. Bartoloměje, kde vystoupí Orchestr Opolské filharmonie řízený dirigentem B. Zurakowským. Zazní skladby Brahmse a Beethovena. Závěrečnou tečkou festivale je nedělní klavírní recitál Pawla Zawadzského, opět na radnici v 19 hod. (ak)

Obrázek aktuality 09.10.2013

Město Vrbno pod Pradědem má svou filmovou prezentaci

Chcete-li se podívat na Vrbno pod Pradědem očima kameramanů Aleny a Aleše Sýkorových ze studia Video-foto Láryšov, kteří natáčeli na Vrbensku spoty letos na jaře a také v roce 2011 na oslavách 400 let města a následující rok na Vrbenských slavnostech, podívejte se sem: http://www.youtube.com/channel/UCmxeV1bmVefvWlYgHsF0U3Q kanál Vrbno. Je zajímavé podívat se na své město očima jeho návštěvníků.
 

Obrázek aktuality 08.10.2013

V sobotu 19. října uvítáme nové občánky města

Tradiční vítání občánků se uskuteční v sobotu 19. října 2013 v obřadní síni Městského úřadu ve Vrbně pod Pradědem, kde starostka města Ing. Helena Kudelová uvítá nové malé občánky mezi občany města Vrbna pod Pradědem. Svou účast potvrdilo celkem 26 dětí –15 chlapečků a 11 holčiček, které jsou rozděleny do tří skupin. První skupinku dětí uvítáme v 9.00 hod., další poté v 9.45 a 10.30 hod. Srdečně Vás zveme.

Obrázek aktuality 07.10.2013

Do města přijíždí cirkus

Do Vrbna pod Pradědem přijíždí Cirkus Pavliny. Představí cirkusovou show se zvířátky: přiváží cvičené koně, lamy, psy, opice, oslíka i kozy. O pohodu se postarají žongléři, artisté a akrobati. Jediné vystoupení začne ve čtvrtek 17. října v 17 hodin v šapitó, které vyroste na prostranství nad benzinkou. V místě bude zajištěno občerstvení, cirkus nabídne také jízdu dětí na ponících.(ak)

Obrázek aktuality 06.10.2013

S větrem ve vlasech s Vrbenským Klubíčkem

Vrbenské Klubíčko připravilo na pátek 4. října akci S větrem ve vlasech aneb Překonej sám sebe. Pozvalo si terapeuty ze sdružení Dogma, kteří přivezli dva novofunlandské psy Bublinu a Flíčka, k nim retrievra Alfa. Ti pak - vedeni mašerem - táhli čtyřkolku s jezdcem. A zatímco jedni zažívali radost z projížďky, druzí se mohli na trávě bavit s volnými psy. Třeba i s milou fenkou kernteriéra, která tu zastupovala malá psí plemena. I když bylo chladno, svítilo slunce a všichni byli nadmíru spokojeni. Jeden z Klubíčkářů tentokrát skutečně překonal sám sebe. Ačkoli Klubíčko připravuje canisterapii už několik let, teprve v pátek se poprvé za sedm let osmělil sednout na čtyřkolku a poprvé za život si užil takovou projížďku. Klubíčko připravilo akci s podporou grantu města na rok 2013.(ak)

Obrázek aktuality 28.09.2013

V Bruntále můžete využít další poradnu - na ochranu spotřebitelů

Sdružení obrany spotřebitelů Moravy a Slezska rozšířilo své služby v rámci Moravskoslezského kraje a otevírá v Bruntále v prostorách Městského úřadu výjezdní poradnu. Každou druhou středu v měsíci tady můžete řešit své svízele s délkou záruční doby u výrobků, podmínkami odstoupení od smlouvy i další záležitosti týkající se práv spotřebitele. Poradnu najdete v přízemí budovy A, v předsálí velkého zasedacího sálu. Nejbližší termíny jsou 9. října, 13. listopadu a 11. prosince, vždy od 13 do 17 hodin. V nutných případech můžete volat v jiné dny od 10 do 17 hod na telefonní číslo 608 722 582. Další informace na internetových stránkách www.sos-msk.cz . Poradna funguje bezplatně a je určena obyvatelům regionu, tedy i našim občanům. (ak)

Obrázek aktuality 27.09.2013

Představení s B. Kleplem a M. Drobným bylo zrušeno

Středisko kultury a vzdělávání Střecha oznamuje všem, kteří se chystali ve středu večer 16. října 2013 na představení "Večer s Bohumilem Kleplem a Milanem Drobným", že se akce ruší. Důvodem je onemocnění herce Klepla. Náhradní termín bude včas oznámen, předběžně by mělo jít o začátek roku 2014.

Obrázek aktuality 26.09.2013

Nechybí vám fenečka křížence bígla?

V úterý 17. září 2013 byla ráno u zastávky na rozcestí do Ludvíkova nalezena mladá psí tulačka - fenečka křížence bígla, bílošedé barvy s hnědým flíčkem na hlavě. Na krku měla látkový žlutozelený obojek bez identifikace. Kdo fenku starou odhadem jeden rok postrádá, nebo snad ví, komu patří, nechť neprodleně kontaktuje Městský úřad Vrbno pod Pradědem - na telefonu 554 795 111. Děkujeme.

Obrázek aktuality 25.09.2013

Po schodišti přijdou na řadu chodníky

Školáci i zaměstnanci vrbenské Základní školy se dočkali nově opraveného schodiště před hlavním vstupem do objektu na ulici Školní. Mrazem poničené, vydrolené schodnice už byly opraveny a jsou znovu bezpečné. Nyní budou následovat opravy navazujících chodníků, těm ale v minulých týdnech nepřálo počasí. Práce by měly skončit do příchodu zimy. Souvisí s nimi také kácení stromů a likvidace pařezů s kořeny. (ak)

Obrázek aktuality 24.09.2013

Obnova kaple Panny Marie Sněžné je u konce

Dne 15. srpna 2013 byla ukončena stavba nové obnovené kaple zasvěcené Panně Marii Sněžné, která se nachází na kraji lesa nad Železnou. Realizaci stavby provedla firma Radek Menšík z Vrbna pod Pradědem. Kaple byla postavena na původním betonovém základě. Fasáda a štíty jsou svisle obloženy modřínovými prkny. Původní modřínový šindel byl nahrazen šindelem smrkovým a byl položen ve dvojitém kladení. Okna jsou dřevěná jednoduchá, dveře jsou dřevěné. V kapli jsou po stranách umístěny 2 lavičky. Původní kaple zde stávala od roku 1878, kdy byla vysvěcena. V šedesátých letech minulého století došlo k násilnému vandalskému vniknutí a kaple od té doby chátrala. Dlouholetý záměr obnovit kapli se povedl i díky dotaci. Více informací naleznete zde:

Obrázek aktuality 10.09.2013

Začíná podzimní úklid

Oznamujeme občanům, že radnice zajišťuje pro podzimní úklid umístění velkoobjemových kontejnerů v ulicích města. Pracovníci Technických služeb v pátek 13. září 2013 rozmístí kontejnery na sídlišti Husova u hřiště, na náměstí Sv. Michala u hřiště, Ve Svahu pod mateřskou školou a v ulici na Nových dobách u parkoviště nad Nonstopem. Kontejnery zde budou k dispozici až do neděle. Příští víkend budou rozvezeny zase na další místa dle rozpisu. Upozorňujeme, že tyto kontejnery nejsou určeny na nebezpečný odpad a na shrabky ze zahrad a veřejných ploch. Rozpis umístění kontejnerů naleznete ZDE.

novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 117 118 119 120 121 122 123 [...] 140 [...] 151 starší
load