Aktuality

P3070285
09.03.2015

Přivítali jsme nové občánky města - čtyři chlapečky a sedm děvčátek

Vzato poměrem kluků k děvčatům, vyhrály to na sobotním vítání občánků města Vrbna pod Pradědem 7. března 2015 dívky. V obřadní síni radnice jsme přivítali Karolínku, Natálii, Matyáše, Amálii, Martina, Vojtu, Sofii Annu, Lauru, Lukáše, Elenku a Rozálii. Byl to krásný, hodně osobní obřad s vystoupením dětí z mateřinky na Jesenické ulici, nové občánky přivítala první místostarostka Květa Kubíčková. Ještě jedna zajímavost, z našeho městského úřadu přišly na obřad hned tři maminky tří děvčátek - Monika, Dana a Martina. Přejeme všem dětem i jejich rodinám hodně zdraví, lásky a štěstí. Obřad i děti se svými rodiči, sourozenci a třeba prarodiči nafotila Jitka Musilová, snímky se objeví ve Zpravodaji i na internetových stránkách města. (ak)

 
Vitráže I.Strnadové
08.03.2015

Toulavá kamera České televize představila autorku vitráží Ivetu Strnadovou z Vrbna pod Pradědem

Česká televize v neděli 8. března 2015 v pořadu Toulavá kamera představila Ivetu Strnadovou, která ve své dílně ve Vrbně pod Pradědem vytváří nádherné vitráže. Prostřednictvím objektivu kamery diváci nahlédli do vitrážové dílny, jak se rodí křehký anděl ze skla, cínu a drátků, jakou parádu udělá své nositelce vitrážový šperk-náhrdelník, jaké kouzlo má lampa s vitrážovým stínidlem i třeba výplň dveří do pokoje či závěs do okna. Největším dílem paní Ivety je zhruba dvoumetrové vitrážové okno v krnovské synagoze. Vitráže  nesou certifikát Jeseníky - originální produkt. (ak)

 
led svítidlo
05.03.2015

Všimli jste si navečer změny? Radnice testuje nový typ úsporných lamp veřejného osvětlení

Vrbenská radnice zvažuje modernizaci veřejného osvětlení ve městě i jeho místních částech. Dosavadní svítidla by mohla nahradit úsporná svítidla LED. Proto se nyní až do 17. března 2015 testuje devět zapůjčených svítidel. Namontována byla na dosavadní sloupy, a to sedm svítidel o příkonu 33 a 40 W na Nádražní ulici, dvě o příkonu 25 W na chodníku mezi Jamajkou a Benzinou. Můžete sami posoudit, zda se v daném úseku zlepšila intenzita osvětlení a svým názorem napomoci rozhodování o změně. Stačí napsat na elektronickou adresu městského úřadu podatelna@vrbnopp.cz. Město Vrbno pod Pradědem dosud hradí zálohově na platbách za elektrickou energii pro veřejné osvětlení 1,6 milionu korun za rok. (ak)

 
Kruhový objezd
05.03.2015

Máte nápad na proměnu prostranství okružní křižovatky?

Jak proměnit prostranství okružní křižovatky a jejího okolí a současně prostor mezi Penny Marketem a parkovištěm „U Břízy“, kde roste také vánoční strom města? Své nápady můžete slovně popsat, můžete je pro lepší představivost načrtnout na kousku papíru. Máme ve městě skvělé výtvarníky, lidové tvůrce, skláře, řezbáře a další. Věříme, že také oni přijmou tuto výzvu za svou a přijdou s nápady proměn. Posílejte své návrhy do 13. března 2015 na adresu Městský úřad Vrbno pod Pradědem, Nádražní 389, 793 26 Vrbno pod Pradědem, nebo elektronicky: podatelna@vrbnopp.cz.(ak)

 
plošina u spořitelny
04.03.2015

Plošinu pro bezbariérový vstup občanů doplní parkovací místa

Česká spořitelna připravuje otevření své pobočky na Nádražní ulici a v souladu s platnou legislativou nechala postavit ke vstupu bezbariérovou plošinu (na snímku Lenky Olehlové). Ta usnadní vstup občanům se sníženou hybností. Radní zvažovali, zda město nechá odstranit z chodníku svítidlo, shodli se ovšem, že pro zachování bezpečí chodců i vzhled místa tak neučiní. Svítidlo tvoří i hranici mezi chodníkem a parkovacími místy. Po chodníku vedle plošiny projdou bez problémů dva lidé i třeba s kočárky, neprojede tudy ale malý mechanismus TS Vrbno pro čištění chodníků. Majitel objektu se zavázal, že místo bude celoročně uklízet a také uvolní v zahradě prostor pro dvě parkovací stání pro spořitelnu. (ak)

 
zásah hasičů na ledu
04.03.2015

Vrbenští hasiči cvičili v ledové vodě a na ledu

Vrbenští hasiči využili zimní počasí ke speciálnímu výcviku. V sobotu 28. února 2015 v areálu vrbenských rybníků za sklárnami jednotka cvičila záchranu osob a zvířat ze zamrzlé vodní plochy. Zadání bylo zřejmé - co nejrychleji vytáhnout osobu, která se propadla ledem a nemůže se vlastními silami dostat ven z vody na břeh. Podle velitele SDH Vrbno pod Pradědem Ondřeje Chalupy muži cvičili všechny možné způsoby záchrany - pomocíé žebříků, fixační desky, hadice, lana, házecího pytlíku či nejrychlejším způsobem, přímou pomocí - osobním zásahem hasiče. Více informací zde. (ak, foto JSDH)

 
MDD Jesenická
04.03.2015

VÝZVA – Pomozte nám vytvořit kalendář akcí a aktivit

Budete pořádat v letošním roce 2015 nějakou akci? Spolupracujte s námi! Komise kultury se obrací na všechny organizace, sdružení a spolky s výzvou: "Pomozte nám vytvořit kalendář veřejných akcí a aktivit, který poslouží všem k lepší orientaci a plánování akcí v roce 2015". Přijmeme i případné náměty na celoměstské kulturně – společenské aktivity. Vše zasílejte na e-mail: jitka.musilova@vrbnopp.cz nebo na adresu Městský úřad, Nádražní 389, 793 26 Vrbno pod Pradědem. Děkujeme za spolupráci.

 
Kolotoč strachu
01.03.2015

Prvotinu Jana Vavříka Kolotoč strachu čeká křest ve Střeše

Učitel a vychovatel Jan Vavřík představí ve středu 4. března 2015 v 16 hodin ve Střeše autorským čtením svou prvotinu Kolotoč strachu. Hlavní dějovou linkou knihy je příběh dívky, která si prošla peklem zneužívání vlastním otcem a posléze také přítelem, přitom zázemí a bezpečí před vstupem do dospělosti a samostatného života našla jen v dětském domově. Takových dětí se smutným osudem je v domovech v naší zemi více a Vavřík sbíral a zpracovával podklady deset let. Nyní přináší s autorským nadhledem knihu, která nese smutné, ale důležité poselství. Článek o přípravě knihy přinnesl v úterý 24. února na titulní straně také Bruntálský a krnovský deník. Ve Vrbně bude kniha ke koupi v prodejně knih Olgy Hulínové, v městské knihovně a rovněž ve Střeše. (ak)

 
lesní sklo
25.02.2015

Vrbenští skláři jsou nápadití, návštěvníci mohou rovnou k peci

Malé vrbenské sklárny jsou otevřeny všem, kteří chtějí sledovat postup výroby ručně foukaného skla. Turisté i místní mohou vstoupit přímo do provozů huti. Ve Sklárně Jakub nyní skláři měnili pánev, z toho důvodu se sklo několik dnů nevyrábělo. Huť už se dostává na  správnou teplotu a výroba skla bude obnovena ve čtvrtek 26. února 2015. U té příležitosti tady připravili pro první návštěvníky překvapení: kdo se přijde podívat na výrobu skla a přitom si koupí jakýkoli vinný kalíšek, může z něj ochutnat pálavské vínko připravované podle starých vinařských postupů. (ak)

 
hladkosrsty retrivr 6
25.02.2015

Zaběhnutí psi poputují do útulku ve Slezských Pavlovicích

Odchycené zaběhnuté psy, o které se po dobu několika týdnů nepřihlásí jejich majitel, bude město příště odvážet do psího útulku ve Slezských Pavlovicích. Až dosud to byl útulek v Opavě. Důvodem jsou zejména možné úspory na výdajích. Ustájení zvířete na Osoblažsku vyjde denně na 60 korun bez DPH, v Opavě to byl podle velikosti psa i víc než trojnásobek. Město má svůj odchytový kotec pro krátkodobé ustájení toulavých pejsků a náklady na krmivo se pohybují denně od 14 do 27 korun dle velikosti psa, město navíc musí platit pracovnici, která se o bezprizorní zvíře denně stará. Majitelé psů musí městu náklady uhradit podle reálné doby ustájení zvířete. Více na úřední desce v písemnosti pod číslem 20/2015. (ak)

 
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 117 118 119 120 121 122 123 [...] 140 [...] 160 [...] 176 starší
 

MĚSTSKÝ ÚŘAD

Nádražní 389
793 26  Vrbno pod Pradědem

IČ: 00296457
DIČ: CZ00296457

tel.: 554 795 111
fax: 554 751 610
podatelna@vrbnopp.cz
datová schránka: znnbahx

Napište nám

Další kontakty

Vyhlášky, nařízení a poplatky

ÚŘEDNÍ HODINY

pondělí, středa
7:00 – 11:30, 12:30 – 17:00

úterý, čtvrtek, pátek
(dle telefonické domluvy)
7:00 - 11:30, 12:30 - 14:30 

Další úřední hodiny

QR Vrbno pod Pradědem
TOPlist
load