Dnes je 18.5.2022 a svátek má Nataša

Aktuality

Obrázek aktuality 15.04.2015

Máme ve Vrbně skvělé děti a skvělé rodiče

Bylo pondělí třináctého a na dveře sekretariátu radnice zaklepala mladá žena s dvěma malými holčičkami: "Dcerka našla peníze a ty určitě někomu chybí. Tak je neseme na ztráty a nálezy, aby někdo nebyl smutný." Holčička k nám natahuje ručku s bankovkou. Takový případ tady léta nepamatujeme, to častěji se najdou klíče, jízdní kolo, kabela s mikinou a tak. A proto se ptáme, jestli paní s dívenkami nešly nejprve na policii. Zamířily ale k nám a tak to má být. Pokud by nálezce odevzdal peníze či věci policii, ta by se pokusila najít vlastníka, pokud ten není znám, nález předává příslušnému obecnímu či městskému úřadu. "V některých případech nález převezmeme z důvodu zamezení jeho možného zneužití. Pokud je majitel věci znám a nebrání-li vydání nalezené věci žádný jiný právní důvod, tak oprávněné osobě věc vydáme," uvedla mluvčí bruntálské policie por. Bc. Pavla Jiroušková. Také nám na radnici se podaří hodně ztracených věcí předat tomu, komu patří. Je ale báječné vědět, že v našem městě žijí tak dobře vychované, poctivé děti a že je rodiče tak příkladně vedou. (ak)

Obrázek aktuality 14.04.2015

A všichni dohromady uděláme v sobotu 18. dubna dost

Ten dělá to a ten zas tohle a všichni dohromady uděláme moc - zpívá Jan Werich coby pekař Matěj v historické veselohře Císařův pekař a Pekařův císař. A tahle písnička bude provázet v sobotu 18. dubna 2015 všechny z vás, kteří se přidáte k celostátní akci Ukliďme Česko a pomůžete nám odstranit černé skládky a vyčistit nehezká místa ve Vrbně pod Pradědem. "I kdyby si lidé jen hezky uklidili kolem svých domků, v zahrádkách a okolí bytovek, už to by město zkrášlilo. Dnes už víme, že můžeme počítat s účastí nejméně 160 občanů, členy a příznivci spolků, klubů a dalších organizací. Je moc fajn, že lidé chtějí něco udělat pro své město," řekla první místostarostka Květa Kubíčková, která se na sobotní akci velmi těší. Přidejte se taky a vezměte i sousedy. Sraz je v 9:30 hod u radnice, u kostela sv. Michaela, před Mateřskou školou Ve Svahu, u kotelny Družstevní, u obchodu v Železné a v parku U Mnicha v Mnichově. Radnice zve všechny účastníky brigády na 13. hodinu na společné opékání špekáčků na hřišti v Mnichově, přípravu si vzal na starost tamní osadní výbor. (ak)

Obrázek aktuality 14.04.2015

Kontejnery míří do dalších lokalit, jarní úklid pokračuje

Jarní úklid ve městě pokračuje, Technické služby Vrbno s.r.o. přistaví velkoobjemové kontejnery na víkend 17. - 19. dubna 2015 na ulici Nádražní na křižovatku ke sklárnám, na Žižikovu u křižovatky s Husovou, na ul. Dělnickou u Mičíků, na ul. Husovu nad Benzinou a do Mnichova na Potoční. Rozpis rozmístění kontejnerů v dalších dnech najdete zde. Upozorňujeme, že kontejnery nejsou určeny pro shrabky a jiný bio odpad ani pro nebezpečný odpad, sjeté pneumatiky mohou občané v počtu 4 kusů odevzdat k likvidaci zdarma na recyklačním dvoře TS Vrbno. (ak)

Obrázek aktuality 13.04.2015

Toulavá kamera objevila další umné lidi z Vrbna - ze sklářské huti TOMI

Česká televize svým divákům v neděli 12. dubna 2015 představila další umné lidi z Vrbna pod Pradědem -  mistry skláře ze Sklářské huti TOMI Romana Míčka a Vladimíra Tomčíka. Kameraman Petr Rousek s redaktorkou Jitkou Štěpánkovou dokázali představit lidský fortel, zaujetí pro řemeslo i lásku ke sklu. Repliky lesního skla, jak se vyrábělo od 13. století, jsou tím typickým originálním výrobkem, který si návštěvníci města rádi odvážejí z cest domů, nebo kterými místní obdarovávají své blízké. Televizní reportáž objasňuje, proč je lesní sklo zelené a proč má vzduchové bublinky a ukazuje zčásti i postup výroby kuttrolfu, speciální karafy s vodou, jak se vozily v mošnách. Reportáž najdete zde. (ak)

Obrázek aktuality 12.04.2015

Našlo se štěně, hledá svého nebo nového majitele

Vrbenští kynologové informují o nálezu štěněte v prostoru zahrádek pod mysliveckou střelnicí. Odhadují věk 4 až 5 měsíců. Štěně, které je nyní v péči kynologů, nemá na sobě identifikační značku. Buď se někomu ztratilo, nebo ho někdo ve Vrbně pod Pradědem vyhodil a nechal svému osudu. Znáte-li majitele, nebo máte o štěně zájem, volejte na mobil 724 073 476. Pejsek je zdravý, veselý a akční, může novému majiteli přinést hodně radosti. (ak)

Obrázek aktuality 10.04.2015

Oznámení o přerušení dodávky elektřiny

Oznamujeme občanům, že energetici avizují plánované přerušení dodávky elektřiny na středu 15. dubna 2015 v části Vrbna pod Pradědem - část ul. Zlatohorské, dále mezi okružní křižovatkou a ul. Jesenickou, až po ulici Krejčího včetně. Odstávka je plánována v čase od 8.15 do 14.45 hodin. Mapku vyznačující konkrétní lokalitu a oznámení najdete ZDE.

Obrázek aktuality 07.04.2015

Pozor, úplná uzavírka mostu přes řeku Černá Opava v Mnichově!

Informujeme občany, že v době od 7. dubna do 21. 8. 2015 bude uzavřen most ev. č. 44520-1 ve Vrbně pod Pradědem - Mnichově přes řeku Černou Opavu z důvodu rekonstrukce mostu. Objízdná trasa úplné uzavírky je od křižovatky silnice III/44519 a II/445 po silnici II/445 po křižovatku se silnicí III/44520, dle mapy. Objízdná trasa je obousměrná. Pro pěší bude v místě vybudována provizorní lávka souběžně se starým mostem. Investice přijde Správu silnic MSK na 8,4 mil korun.

Obrázek aktuality 05.04.2015

Zapojte se celokrajských her seniorů

Krajská rada seniorů Moravskoslezského kraje za podpory MSK pořádá dne 3. června 2015 celokrajské sportovní hry seniorů, které se uskuteční v Havířově. Soutěžit se bude v disciplínách ruské kuželky, pétanque, bowling, stolní tenis a seniorský víceboj. Dle zájmu bude organizována společná doprava z uzlových míst v kraji. Bližší informace jsou zveřejněny ZDE. Uzávěrka přihlášek je již 25. dubna 2015.

novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 97 98 99 100 101 102 103 [...] 120 [...] 140 [...] 151 starší
load