Dnes je 5.12.2022 a svátek má Jitka

Lichtenštejnské lovecké chaty

Lovecké chaty
Pořadatel: Kulturní, informační a vzdělávací centrum Vrbno, p. o.
Místo konání: Střecha
Datum konání: 9.2.2022 až 11.3.2022
Typ akce: Výstava
Tematická kategorie: Fotografie
Anotace: Výstava fotografií loveckých chat.

Podrobný popis:

Zdenka Jordanová se při túrách a výletech do přírody pustila do fotografování loveckých chat. Jako dcera lesníka měla k lesu vždy blízko. Zprvu rodinné snímky a fotografie pro radost daly vzniknout jedinečnému projektu, který podrobně obrazově dokumentuje lovecké chaty v Jeseníkách a rozrostl se i do širšího okolí. Webové stránky www.lovecke-chaty-v-jesenikach.cz nabízí pohled také na chaty třeba v Orlických horách, Beskydech, Bílých Karpatech, Krkonoších a dalších horách.  

Svou první výstavu fotografií loveckých chat měla Zdenka Jordanová na podzim 2014 ve Vrbně pod Pradědem. Po osmi letech se sem vrací, aby posluchačům povyprávěla, co se za tu dobu v oblasti loveckých chat změnilo. A také aby zde představila a zahájila výstavu Lichtenštejnské lovecké chaty. K vidění budou její snímky lichtenštejnských chat z okolí Branné z někdejšího panství Lichtenštejnů.

Zahájení výstavy s besedou se koná ve středu 9. února v 17 hodin ve středisku Střecha ve Vrbně pod Pradědem. Výstava potrvá do 11. března.

load