Webkamery

Online přenos z kamer ve Vrbně pod Pradědem

Cam Vrbno 1, obrázek se otevře v novém okněCam Vrbno 2, obrázek se otevře v novém okněCam Vrbno 3, obrázek se otevře v novém okně

Město Vrbno pod Pradědem provozuje kamery ve spolupráci se společností MX-NET Telekomunikace, s.r.o., která umožnila umístění kamer na majetku společnosti a která dále zajišťuje bezplatný přístup pro přenos snímků do sítě Internet.

Kamery č. 2 a 3 pro město vytvořil vrbenský rodák p. Tomáš Obadal, student Vysoké školy Báňské – Technické univerzity v Ostravě, který studuje informační a výpočetní techniku. Prvotní nápad vytvořit tzv. fotokameru vzešel z jeho přání, aby byl jako student spojován se svým rodným městem.  Dále pak chtěl nabídnout dalším lidem, kteří nepochází z Vrbna,  možnost zjistit, jaké je ve městě právě počasí.  V  té době pan Obadal vytvořil kameru č. 1, kterou provozuje ze svého bydliště ve Vrbně na svém vlastním portále. Město prvotní informaci o existenci kamery č. 1 získalo ze sociální sítě facebook, prostřednictvím které prvně pana Obadala kontaktovalo. Záměrem města již dříve bylo vytvořit pohledy na město Vrbno v jeho údolí. Pan Obadal se tedy s městem dohodl a vytvořil dvě zařízení, která nabízí pohled na město. Zařízení uvádí také další údaje jako datum, čas a teplotu. Snímky pro přenos dále spravuje na svém portále pan Obadal a také jsou uvedeny na stránkách společnosti MX-NET Telekomunikace, s.r.o. www.kamery-bruntal.cz. Ze snímků je možné získat obraz zpětně, případně si také přehrát časosběrné video za posledních 24 hodin.

Jsme velice rádi, že vám můžeme poskytnout webkamery a že se nám podařilo tento záměr realizovat právě ve spolupráci s Tomášem Obadalem a společnosti MX-NET Telekomunikace, s.r.o. a děkujeme všem zúčastněným.

Společnost MX-NET Telekomunikace, s.r.o. www.kamery-bruntal.cz
Na portále jsou dostupná časosběrná videa a grafy vývoje teploty. Vše se dá přehrát zpětně ze všech dnů a od začátku provozu kamer.

p. Tomáš Obadal kamery spravuje na svém portále gpix.eu
tomas.obadal@gmail.com, tel. +420 720 428 011

16.11.2015 15:11:01 | přečteno 10356x | Patrik Locku
 
load