Pohled z ptačí perspektivy

pohled z věže na město, autor: Jiří Skácel

Stavařům pracujícím na úpravě věže rekonstruované smuteční síně se z výšky 15,4 metru nad terénem otevírá výhled na město i na místo posledního odpočinku vrbenských obyvatel. Práce postupují podle harmonogramu.

Město Vrbno pod Pradědem bude mít po mnoha letech důstojné místo pro poslední rozloučení se zesnulými. Nebude už třeba pořádat pohřby v barokní kapli v Bruntále, tedy v případě, že pozůstalí se nerozhodnou pro církevní obřad v kostele sv. Archanděla Michaela ve Vrbně pod Pradědem.

Obřadní síň nikdy v minulosti nesloužila svému účelu a chátrala. Zastupitelé města rozhodli, že architektonicky zajímavý objekt s atypickou střechou zachrání a vtisknou mu původní účel. Po rekonstrukci chodníků na hřbitově, opravě částí hřbitovních zdí, výstavbě parkoviště pro veřejnost, nového bezbariérového přístupu na hřbitov a také opravě místní komunikace k hřbitovu se blíží čas, kdy bude dokončena také samotná obřadní síň. V jejím interiéru bude instalována socha Olbrama Zoubka, která doposud spočívala, chráněna před možným poškozením, v objektu vrbenské radnice. Vrbenští radní dávají zelenou také zřízení pohřebních služeb, aby si rodiny mohly veškeré záležitosti vyřídit ve Vrbně pod Pradědem a nemusely jezdit do Bruntálu nebo jiného města.

Pohled z ptačí perspektivy a lešení kolem věže dávají tušit, že obřadní síň bude předána do užívání ještě v letošním roce.

Mgr. Alena Kiedroňová27.6.2016 14:43:49 | přečteno 252x | Mgr. Alena Kiedroňová
 
load