Účty za netříděný odpad porostou

28.7.2016
Nakládání s odpady se v příštích letech změní. Ministerstvo životního prostředí zvažuje až trojnásobné navýšení plateb obcí za ukládání odpadu na skládky. Zvažuje se vážení popelnic, možný je ale i jiný způsob.

Máme volná místa na táboře

27.7.2016
Na Pohádkové cestě kolem světa se tento týden táborníci vydali na Madagaskar do Afriky. Běží čtvrtý turnus našeho příměstského tábora a na dalších stále ještě máme volná místa. Můžete své děti přihlásit a zajistit jim zajímavý prázdninový program s vrstevníky. (ak)

Zvonička je kulturní památkou

26.7.2016
Dřevěná zvonička nad stadionem ve Vrbně pod Pradědem je kulturní památkou. Rozhodlo o tom ministerstvo kultury v dubnu 2016. Zvonička je jedním z nemnoha dochovaných příkladů architektury z počátku 20. století na území Bruntálska, podobné jsou evidovány už jen v Čakové, Holčovicích, Jamarticích a na Ježníku. (ak)

Anketa

Byli byste pro vytvoření vyhlášky, která by v souvislosti se zajištěním veřejného pořádku měla v nočních hodinách omezit provozní dobu restaurací, diskoték a barů?

4% (2)
Všechny ankety a kvízy