Zasahují zejména na místech, kde bodavý hmyz ohrožuje zdraví, nebo dokonce život lidí, například alergiků, malých dětí či chronicky nemocných. V ostatních případech je na místě zajistit si likvidaci hnízd specializovanou firmou na dezinsekci. Ta má oproti hasičům, jejichž poslání je přece jen jiné, lepší podmínky i vybavení. Ceny za likvidaci vosího hnízda se liší podle zvolené technologie hubení a též nákladů na dopravu (může to být 600, ale i 1.500 Kč). Pokud by se na podatelnu úřadu přihlásilo více zájemců o likvidaci hnízd, mohli bychom s vybranou firmou dohodnout zásah v předem určený den. Pak by se náklady mohly významně snížit. V případě zájmu kontaktujte MěÚ Vrbno p. P. na adrese podatelna@vrbnopp.cz, nebo telefonicky: 554 795 111.
Můžete ale také sami kontaktovat některou z firem a zásah si dohodnout individuálně a na den, který si sami určíte. Přes internet jsme vyhledali patrně tři nejbližší:
Je ovšem třeba připomenout, že vosy, včetně sršní, patří k užitečnému hmyzu a jsou přirozenou součástí přírody, hubí drobný hmyz, některé ze zahradních škůdců. Likvidace hnízd z míst, kde člověka vosy neohrožují, by tedy bylo nesmyslné.